Що робити, якщо ноутбук залитий рідиною: термінові дії та порятунок даних

Заливання ноутбука рідиною є однією з найпоширеніших проблем, з якими стикаються користувачі. Незалежно від того, чи був це випадковий пролив кави або недбале поводження з напоєм, наслідки можуть бути серйозними. Але не варто панікувати! У цій статті ми розповімо вам, що робити, якщо ви залили свій ноутбук.

По-перше, найважливіше – негайно вимкнути ноутбук і відключити його від джерела живлення. Це допоможе уникнути короткого замикання і пошкодження компонентів. Потім від’єднайте акумулятор, якщо це можливо. Витріть ноутбук зовні і виверніть його, щоб видалити надлишки рідини.

По-друге, не намагайтеся ввімкнути ноутбук негайно після затоки. Зачекайте, поки він повністю висохне. Це може зайняти кілька днів. Важливо не поспішати, бо спроба увімкнути ноутбук сирим може призвести до ще більших пошкоджень.

Що робити коли залив ноутбук
КрокДія
1Вимкнути ноутбук негайно
2Вимкнути зарядку й акумулятор
3Повернути ноутбук догори ногами, щоб стекла вода
4Обережно витерти вологу за допомогою м’якої тканини
5Залишити ноутбук висохнути протягом кількох днів
6Спробувати увімкнути ноутбук після повного висихання
7Якщо ноутбук не працює, звернутися до фахівця

Як врятувати залитий ноутбук?

Залили ноутбук, що робити?

  1. Перш за все, необхідно знеструмити пристрій – висмикнути шнур з розетки і витягти акумулятор. …
  2. Після знеструмлення слід прибрати видиму рідину сухою ганчірочкою, перевернути ноутбук догори дном і злити рідину, що потрапила всередину. …
  3. Далі потрібно якомога швидше звернутися до сервісного центру.

Чи можна вмикати залитий ноутбук?

Навіть якщо залитий ноутбук працює, найкраще рішення – негайно його вимкнути. Важливо: Напруга в поєднанні з рідиною може привезти до короткого замикання, яке пошкодить компоненти ноутбука. Якщо акумулятор у ноутбуці вбудований, насамперед ми маємо якнайшвидше його відключити (витягнути).

Як довго потрібно сушити ноутбук?

Скільки часу сушити? Мінімум дві доби, і в жодному разі не класти ноутбук на гарячі поверхні (батареї парового опалення, нагрівачі, дах будинку в сонячний день тощо).