Що робити, якщо колектори замучили: поради та рекомендації

Колектори – це люди, які займаються стягненням заборгованостей від боржників. Їхнє основне завдання – зібрати борг з боржника, використовуючи різні способи та методи. Однак, іноді колектори перевищують свої повноваження і починають мучити боржників, використовуючи залякування, погрози і навіть насильство.

Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, важливо знати свої права і не піддаватися на провокації. Перше, що потрібно зробити – це переконатися, що ви дійсно винні гроші колекторам. Попросіть у них документи, що підтверджують вашу заборгованість. Якщо документи надано, перевірте їх на достовірність і відповідність законодавству.

Якщо ви впевнені, що заборгованість є, але колектори вас переслідують незаконними методами, необхідно звернутися по допомогу до фахівців. Існують організації, які допомагають боржникам захищати свої права і боротися з незаконними діями колекторів. Вони можуть надати консультацію та надати юридичну підтримку в разі потреби.

Що робити якщо колектори замучили
1. Не панікувати
2. вивчити законодавство
3. Перевірити правомірність дій колекторів
4. Зв’язатися з колекторами письмово
5. Записувати всі взаємодії з колекторами
6. Звернутися до органів нагляду
7. Подати скаргу до суду

Якщо вам телефонують колектори, насамперед з’ясуйте назву колекторської компанії та перевірте, чи зареєстрована вона в НБУ. Якщо ні, то діяльність такої компанії незаконна, і ви можете написати заяву в поліцію. Також з’ясуйте прізвище, ім’я, по батькові колектора.9 січн. 2022 г.

Скільки років колектори мають право вимагати борг?

три роки Що таке позовна давність за кредитом Строк позовної давності за кредитом – це період часу, протягом якого кредитор вправі стягнути заборгованість з боржника через суд. Його закінчення тягне за собою неможливість реалізації цього права. Ст. 196 ЦК РФ закріплює загальний термін позовної давності – три роки.

Що реально можуть зробити колектори України?

Що реально можуть зробити колектори? Колектори фактично можуть робити те, що і банк або МФО. Крім звісно права видавати кредити. Вони займаються виключно поверненням заборгованості.

Що можуть зробити колектори 2023 року?

Колектори можуть приходити на зустріч (раз на тиждень), дзвонити (раз на день, двічі на тиждень, вісім разів на місяць), писати СМС і в месенджери (двічі на день, чотири рази на тиждень, 16 разів на місяць), необмежено надсилати паперові листи. Писати, телефонувати або приходити можна з 8:00 до 22:00 у робочі дні та з 9:00 до 20:00 у вихідні.