Що робити в разі загострення остеохондрозу: ефективні методи лікування та зняття болю

Остеохондроз – це захворювання хребта, яке характеризується дегенеративними змінами міжхребцевих дисків. Воно призводить до появи болю, обмеження рухів та інших неприємних симптомів. Час від часу у хворих на остеохондроз можуть виникати загострення, які потребують особливої уваги та лікування.

У разі загострення остеохондрозу необхідно насамперед дотримуватися спокою й обмежити фізичну активність. Рухливість хребта може посилити симптоми і викликати посилення болю. Важливо уникати перевантажень і не виконувати занадто складні вправи, особливо під час занять спортом.

Для зняття болю і відновлення рухливості хребта при загостренні остеохондрозу застосовуються різні методи лікування. До них належать застосування протизапальних і знеболювальних препаратів, фізіотерапія, масаж, фізичні вправи, а також носіння ортопедичних корсетів і поясів. Кожен із цих методів має свої особливості та переваги, і вибір методу залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і ступеня загострення остеохондрозу.

Що роблять у разі загострення остеохондрозу
ОзнакаДія
Біль у ділянці спиниПриймають знеболювальні препарати
Обмеження рухливостіПроводять фізіотерапевтичні процедури
М’язова слабкістьРекомендують заняття фізичними вправами
Поколювання або онімінняМасажують ділянку проблеми
ЗапамороченняПрописують спеціальні лікарські препарати

Що призначають при загостренні остеохондрозу?

Найбільш ефективними, а відповідно, затребуваними вважаються такі препарати:

  • хондропротектори: “Румалон”, “Мукосат”;
  • нестероїдні протизапальні засоби: “Диклофенак”, “Кетонал”;
  • анальгетики: “Баралгін” тощо;
  • міотропні спазмолітики: “Мідокалм”;
  • вітаміни;

Чим можна зняти напад остеохондрозу?

Для купірування больового синдрому, усунення м’язових спазмів, зниження запалення лікар може призначити анальгетики у вигляді таблеток і уколів. До них належать “Анальгін”, “Папаверин” та інші препарати.

Скільки за часом триває загострення остеохондрозу?

У середньому загострення симптомів при дегенеративних змінах шийного відділу хребта (“шийному остеохондрозі”) триває від 4 до 7 днів.