Що робити в разі виявлення ВПЛ: симптоми, лікування та профілактика

Вірус папіломи людини (ВПЛ) – це один із найпоширеніших вірусів, що передаються статевим шляхом. Він може спричиняти різні захворювання, включно з раком шийки матки, генітальними бородавками та іншими проблемами. Якщо ВПЛ був виявлений у вас, не панікуйте. Замість цього, важливо знати, що робити і які кроки зробити для захисту вашого здоров’я.

1. Проконсультуйтеся з лікарем. При виявленні ВПЛ важливо негайно звернутися до лікаря-гінеколога або дерматолога. Вони проведуть додаткові дослідження і дадуть рекомендації щодо лікування та контролю за захворюванням.

2 Вивчіть свої ризики. Важливо зрозуміти, які чинники можуть вплинути на розвиток захворювання і вашу здатність передати його іншим людям. Обговоріть із лікарем свою сексуальну активність, історію хвороб та інші фактори, які можуть бути пов’язані з ВПЛ.

3. Вакцинація. Одним із найефективніших способів захисту від ВПЛ є вакцинація. Існують різні вакцини, призначені для запобігання інфекції ВПЛ. Обговоріть з лікарем можливість щеплення і виберіть відповідну для вас вакцину.

Що робити в разі виявлення ВПЛ
СтадіяДія
1. Виявлення ВПЛЗвернутися до лікаря для проведення діагностики та отримання рекомендацій щодо лікування.
2. Підтвердження діагнозуПройти всі необхідні обстеження та аналізи для уточнення стадії інфекції та визначення подальших дій.
3. лікуванняОтримати призначене лікування від лікаря, дотримуватися всіх рекомендацій і за необхідності пройти курс фізіотерапії.
4. Постлікувальний контрольРегулярно відвідувати лікаря для контролю стану здоров’я, проходити рекомендовані аналізи та обстеження.
5. ПрофілактикаДотримуватися правил особистої гігієни, регулярно проходити медичні огляди та щеплення, вести здоровий спосіб життя.

Що робити якщо аналіз на ВПЛ позитивний?

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили у себе на шкірі утворення (бородавки, вирости), схожі на гострі кондиломи. Лікар призначить вам необхідні обстеження, які допоможуть встановити точну причину хвороби і виключити інші захворювання, що передаються статевим шляхом.

Що робити, якщо хворий на ВПЛ?

Робити нічого не потрібно – потрібно тільки регулярно здавати аналізи, проходити обстеження і спостерігати. ВПЛ є, і є ранні зміни клітин LSILs (або CIN-1). Жінку віднесуть до групи ризику. Як правило, у цій ситуації теж нічого робити не треба – у більшості випадків такі зміни минають самі собою.

Як зупинити поширення ВПЛ?

Єдиний спосіб захисту від ВПЛ – зробити щеплення, краще до початку статевого життя. Однак можна запобігти розвитку онкології, навіть якщо ви не прищеплювалися від вірусу. Щоб уникнути неприємностей, необхідно кілька разів на рік відвідувати гінеколога і проходити обстеження.