Що не можна робити колекторам: заборонені практики

Робота колектора є однією з найбільш спірних і непопулярних професій у нашій країні. Колектори займаються стягненням заборгованостей, проте не всі з них дотримуються закону і правил етики. У результаті такої поведінки багато людей стикаються з незаконними та агресивними методами стягнення боргів. Щоб захистити себе від неправомірних дій колекторів, важливо знати, що заборонено робити їм за законом.

По-перше, колектори не мають права використовувати фізичну силу або погрози на адресу боржника. Вони не можуть залякувати, шантажувати або застосовувати насильство, щоб домогтися повернення боргу. Такі дії є злочином і можуть бути покарані за законом. Якщо ви зіткнулися з агресивною поведінкою колектора, вам слід звернутися в поліцію і повідомити про подію.

По-друге, колектори не можуть телефонувати в неробочий час або в дні, коли офіційно заборонено вести телефонні переговори. Закон встановлює певні години, в які колектори можуть зв’язуватися з боржниками. Якщо вам телефонують у справі в неробочий час, ви можете попросити колектора припинити порушення закону і повідомити про нього в компанію, в якій він працює.

По-третє, колектори не мають права розголошувати інформацію про вашу заборгованість третім особам. Вони не можуть розповідати про вашу ситуацію родичам, друзям чи колегам. Уся інформація про ваш борг має залишатися конфіденційною і бути відомою тільки вам і колекторам. Якщо колектор розкриває інформацію про ваш борг комусь ще, це є порушенням закону про захист персональних даних.

Що заборонено робити колекторам
НомерДія
1Ображати та погрожувати боржнику
2Розкривати інформацію про заборгованість третім особам
3Переслідувати боржника на робочому місці
4Проводити незаконні дії для отримання боргу
5Телефонувати в неробочий час або занадто часто

Відтепер колектори не можуть погрожувати, шантажувати, наприклад виїздом групи, вводити в оману з приводу відсотків та неустойки, телефонувати позичальнику або його родичам, сусідам чи колегам. Суворо заборонено повідомляти про борг родичам позичальника МФО.18 листопада 2023 р.

Що не мають право колектори?

Ну і відмова від взаємодії ніяк не впливає ні на розмір боргу, ні на умови його повернення. Повертати гроші в будь-якому разі доведеться. Просто колектори не зможуть писати в соцмережі, дзвонити, надсилати голосові повідомлення і СМС. Але вони так само зможуть зв’язуватися через пошту, стягувати гроші в судовому порядку.

Що реально можуть зробити колектори в Україні?

Що реально можуть зробити колектори? Колектори фактично можуть робити те, що і банк або МФО. Крім звісно права видавати кредити. Вони займаються виключно поверненням заборгованості.

Що заборонено колекторам у 2023 році?

Заборони та обмеження колекторської діяльності згідно із законом Так, співробітники колекторських агентств не можуть: розкривати відомості про борги стороннім; вимагати гроші у родичів боржника; взаємодіяти з рідними боржника без згоди неплатника та його родичів (п.