Що можуть робити колектори: основні функції та повноваження

Колектори – це фахівці, які займаються стягненням боргів від боржників. Їхнє основне завдання – отримання заборгованості за договором або судовим рішенням. Колектори працюють як на стороні кредитора, так і на стороні колекторського агентства або колекторської компанії. Вони використовують різні методи та прийоми для стягнення боргів.

По-перше, колектори здійснюють контакт із боржником та інформують його про заборгованість. Вони можуть телефонувати боржнику, надсилати йому повідомлення або листи з вимогою повернути борг. Колектори також можуть особисто відвідувати боржника, щоб встановити контакт і домовитися про повернення боргу.

По-друге, колектори можуть пропонувати боржнику різні варіанти погашення боргу. Вони можуть запропонувати боржнику розстрочку або встановити нові строки та умови погашення боргу. Колектори також можуть запропонувати боржнику зниження суми заборгованості або встановити штрафні санкції за недотримання договірних зобов’язань.

ДіяОпис
ДзвінкиКолектори можуть телефонувати боржникам, попереджаючи про заборгованість і встановлюючи контакт для врегулювання боргу.
ПереговориКолектори можуть вести переговори з боржниками, обговорюючи можливі варіанти погашення боргу та розробку розстрочки.
Складання листівКолектори можуть складати листи боржникам, нагадуючи про заборгованість і вимагаючи погашення боргу у встановлений термін.
Судові діїКолектори можуть вдаватися до судових дій у разі відмови боржника від погашення боргу або неможливості врегулювання в інші способи.
Отримання інформаціїКолектори можуть отримувати інформацію про боржника, перевіряти його фінансовий стан та інші дані для визначення можливості погашення боргу.

Колектори можуть телефонувати, надсилати текстові, голосові та інші повідомлення. Але неетичні методи роботи, такі як телефонні дзвінки вночі, автодозвон, погрози та інше – під забороною, це вимога законодавства.

Що реально можуть зробити колектори в Україні?

Що реально можуть зробити колектори? Колектори фактично можуть робити те, що і банк чи МФО. Крім звісно права видавати кредити. Вони займаються виключно поверненням заборгованості.

Що не мають право робити колектори?

Ну і відмова від взаємодії ніяк не впливає ні на розмір боргу, ні на умови його повернення. Повертати гроші в будь-якому разі доведеться. Просто колектори не зможуть писати в соцмережі, дзвонити, надсилати голосові повідомлення та СМС. Але вони так само зможуть зв’язуватися через пошту, стягувати гроші в судовому порядку.

Що максимум можуть зробити колектори?

Колектори можуть приходити на зустріч (раз на тиждень), дзвонити (раз на день, два на тиждень, вісім на місяць), писати СМС і в месенджери (два рази на день, чотири на тиждень, 16 на місяць), необмежено надсилати паперові листи. Писати, телефонувати або приходити можна з 8:00 до 22:00 у робочі дні та з 9:00 до 20:00 у вихідні.