Що можна і що не можна робити на Покров: поради та рекомендації

Свято Покров — одна з найважливіших подій у православній церкві. На Покров діє ряд традицій та звичаїв, які мають свою історію та символіку. Щоб не порушувати традиції та поважати віру, важливо знати, що можна робити цього дня, а що слід утриматися від вчинення.

Насамперед, Покров – це день пам'яті преподобної Матрони Московської, святої покровительки Росії. Тому на Покров прийнято відвідати храм, помолитися і поставити свічки за здоров'я своїх близьких. Також можна взяти участь у службі, послухати проповідь і вклонитися мощам святої Матрони, які знаходяться у багатьох храмах.

Проте на Покров є й певні заборони. Цього дня не рекомендується влаштовувати гулянки та галасливі свята. Також необхідно уникати сварок і скандалів, підтримувати мир і згоду з близькими людьми. Важливо пам'ятати, що Покров є священним днем, тому має сенс відмовитися від здійснення деяких повсякденних справ і присвятити час духовній практиці та спілкуванню зі своїми близькими.

Що можна і що не можна робити на Покрову
ДіяДозволено
Дивитися телевізорТак
Гуляти на природіТак
Співати пісніТак
Збиратись із друзямиТак
Продавати алкогольНі
Стріляти зі зброїНі

Так, на свято не можна займатися важкою фізичною працею. Також заборонялося прибирати, прати, шити та вишивати. В цей день не можна поганословити, лаятися, конфліктувати, пліткувати. на Покриву заборонялося відмовляти у гостинності.

Що можна робити на Покрові день і що не можна?

На Покров Пресвятої Богородиці, як і в багато церковних свят, не можна робити серйозну господарську роботу: прибирати, прати, шити, в'язати, гладити тощо. Не можна на Покров не можна позичати гроші, інакше, згідно з повір'ями, можна весь рік прожити у злиднях.

Що не можна робити у покриві?

Як і на більшість церковних свят, цього дня забороняється працювати. Не можна шити та вишивати 14 жовтня Не можна робити жодних домашніх справ, прибирати, прати. Заборонено лаятись, злитися, лихословити та бажати іншим зла. Збережена копія

Що не можна робити по дому в Покрові?

Що не можна робити на Покров: у цей день не прийнято працювати по дому, займатися прибиранням та пранням.

Чи можна займатися домашніми справами на Покрові?

На Покров потрібно було обов'язково побувати у храмі на богослужінні, допомогти бідним. Також це останній день збору рыжиків та груздів. Заборонялося займатися прибиранням та справами по дому. Під забороною були лихослів'я, конфлікти з рідними та близькими.