Що краще при панкреатиті: кефір чи ряжанка? Корисні властивості та переваги

Панкреатит – це запальне захворювання підшлункової залози, яке потребує особливої уваги до харчування. Одним із важливих питань при панкреатиті є вибір молочних продуктів. Кефір і ряжанка – два популярних молочних напої, які мають різні властивості та користь для організму.

Кефір – це багате джерело пробіотиків, які сприяють нормалізації мікрофлори кишечника. Він також містить корисні бактерії, які допомагають поліпшити травлення і запобігти утворенню газів. Кефір також багатий на кальцій, білок і вітамін D, що корисно для кісток і здоров’я організму загалом.

Ряжанка, своєю чергою, відрізняється від кефіру процесом ферментації. Вона містить менше лактози, тому може бути легшою для шлунка. Ряжанка також містить більше жиру, ніж кефір, тому може бути корисна для людей, яким необхідно отримувати більше енергії.

Що корисніше при панкреатиті кефір чи ряжанка
ПродуктВміст жиру, %Вміст білка, %Вміст вуглеводів, %Калорійність, ккал/100 гКористь при панкреатиті
Кефір3,23,44,151Покращує травлення, містить пробіотики
Ряжанка3,23,54,255Покращує травлення, містить пробіотики, володіє лактобацилами

Чи можна за панкреатиту пити ряжанку?

Чи можна ряжанку за панкреатиту? Особливості вживання ряжанки за панкреатиту приблизно ті самі, що й у випадку з гастритом. Тут також вирішальну роль відіграє жирність продукту і наявність у ньому кисломолочних бактерій. Відповідно, в періоди загострень від напою необхідно повністю відмовитися.

Що краще пити кефір чи ряжанку?

Якщо говорити про те, що корисніше, ряжанка чи кефір, з точки зору дієтолога, то відповідь буде очевидною: кефір. Банально, але він не такий жирний, а отже, і менш калорійний. У продажу зустрічається 1,5% кефір, але за бажання можна знайти і знежирений – 0%. Мінімальна жирність ряжанки – 2,5%.

Чи можна пити кефір у разі панкреатиту?

Краще використовувати нежирне молоко, сир некислий свіжоприготований, парові пудинги. За гарної переносимості можна випити трохи свіжого кефіру, з’їсти нежирний негострий сир, нежирний йогурт.