Роль і функції мембрани гідроакумулятора: основні аспекти

Гідроакумулятор – це пристрій, який використовується для підтримки постійного тиску в системі водопостачання. Головною функцією гідроакумулятора є накопичення та збереження надлишкового тиску, який виникає під час роботи насоса. Однак, одним із ключових елементів гідроакумулятора є мембрана.

Мембрана гідроакумулятора – це спеціальний еластичний матеріал, який розділяє внутрішній простір гідроакумулятора на дві частини: повітряну та водну. Вона є ключовим компонентом, що відповідає за рівномірний розподіл тиску і збереження його стабільності в системі водопостачання.

Мембрана гідроакумулятора виконує кілька важливих функцій. По-перше, вона дає змогу надлишковому тиску насоса розвантажуватися, що запобігає його пошкодженню і подовжує термін його служби. По-друге, мембрана дає змогу підтримувати постійний тиск у системі водопостачання, що забезпечує комфортне використання води в будинку або офісі. По-третє, мембрана гідроакумулятора також служить фільтром, що запобігає потраплянню води в повітряний простір і утворенню корозії.

Що робить мембрана гідроакумулятора
Дія
1Створює відділення для води та повітря
2Дає змогу підтримувати постійний тиск у системі
3Поглинає повітря під час збільшення тиску
4Виділяє повітря при зниженні тиску

Мембрана для гідроакумулятора Коли тиск досягає певних неприпустимих показників, насос автоматично відключається. Такий спосіб захисту системи водопостачання дає змогу економити електроенергію і значно подовжувати термін експлуатації самої насосної установки.

Як визначити несправність мембрани гідроакумулятора?

Щоб, не розбираючи гідроакумулятор, перевірити мембрану на наявність пошкоджень, необхідно зняти пластиковий ковпачок з повітряного клапана (ніпеля) і натиснути на нього.

  1. У разі, якщо мембрана ціла, ви почуєте шипіння повітря.
  2. Якщо ж під час натискання виходить повітря з водою – мембрана пошкоджена.

Як працює мембрана в гідроакумуляторі?

Мембрана ділить ємність на 2 частини: у першій знаходиться вода, в іншій – повітря або інертний газ. У результаті чого рідина перебуває під певним рівнем тиску, що забезпечує можливість регулювання напору води в системі. Таким чином, вода не має контакту з гідроакумулятором, а тільки з мембраною.

Як часто треба міняти мембрану в гідроакумуляторі?

Термін служби гідробака становить 5 – 7 років. Як правило, виходить з ладу гумова мембрана, оскільки вона постійно схильна до деформації. Деякі замовники своїми діями, а правильніше сказати бездіяльністю сприяють скороченню терміну служби гідроакумулятора.