Прибила палець молотком: що робити і як надати першу допомогу

Під час ремонту або будівельних робіт трапляється багато несподіванок, включно з непередбачуваними травмами. Іноді навіть невеликий нещасний випадок може призвести до серйозних наслідків. Однією з таких неприємних ситуацій є прибивання пальця молотком.

Прибити палець молотком – це доволі поширене явище, яке може статися раптово і без попередження. Це може трапитися при неправильному використанні інструментів або неуважності. У такій ситуації важливо знати, як правильно вчинити, щоб впоратися з хворобливими відчуттями й уникнути ускладнень.

Якщо ви прибили палець молотком, то перше, що потрібно зробити – це заспокоїтися і не панікувати. Пам’ятайте, що здебільшого рани, отримані прибиванням пальця молотком, не є смертельно небезпечними, але потребують швидкої та правильної медичної допомоги. Важливо одразу ж вжити заходів із надання першої допомоги, щоб запобігти можливим ускладненням і знизити біль. Прибивання пальця молотком може призвести до сильної кровотечі, пошкодження кісток і м’яких тканин, тому необхідно негайно звернутися до лікаря.

Прибила палець молотком, що робити
СимптомиДії
Гострий біль у пальці1. Промити палець холодною водою 2. Нанести лід на ушкоджене місце 3. Накласти стерильну пов’язку
Набряк і синяк1. Підняти палець вище рівня серця 2. Застосувати холод на ушкоджене місце 3. Прийняти протизапальний засіб
Пальцева кровоточивість1. Нанести давлячу пов’язку на місце кровотечі 2. Підняти руку вище рівня серця 3. Звернутися до лікаря

Якою маззю мазати палець після видалення нігтя?

Для прискорення процесу загоєння можна робити ванночки з 5% розчином марганцівки двічі на день, після чого накладати на палець пов’язку з мазями, наприклад, левомеколем або маззю Вишневського.

Як прибрати піднігтьову гематому?

Порожнину гематоми промивають дезінфекційним розчином і за необхідності спеціальним лікувальним відбілювачем. Після цього залишкова порожнина осушується. Отвір підлягає пломбуванню для запобігання потраплянню сторонніх часток і бактерій у піднігтьове ложе. Шліфувальними насадками вирівнюється нігтьова поверхня.

Який вигляд має ніготь після удару?

Ніготь спочатку синіє, потім починає чорніти. Через деякий час він повністю відшаровується від ложа і відпадає. Іноді відбувається частковий або повний відрив нігтьової пластини. У цьому випадку кров виходить назовні, що полегшує стан потерпілого, але, в той же час, істотно підвищується ризик інфікування.