Пресбіопія: що робити, симптоми, лікування | Новини здоров’я

Пресбіопія – це природне старіння ока, яке призводить до погіршення зору на близькій відстані. Це одна з найпоширеніших вікових змін зору, з якою стикаються люди після 40 років.

Однак, незважаючи на те що пресбіопія є природним процесом, вона може серйозно обмежити якість життя людини. З віком багато людей стикаються з тим, що їм стає все важче читати дрібний шрифт, працювати за комп’ютером або бачити дрібні предмети.

Якщо ви виявили у себе ознаки пресбіопії, не панікуйте. Сучасна медицина пропонує кілька ефективних методів лікування, які допоможуть вам повернути колишню якість зору і поліпшити життя. У цій статті ми розглянемо основні методи лікування пресбіопії і дамо рекомендації, як впоратися з цією проблемою.

Симптоми пресбіопіїЩо робити
Змазані букви під час читанняВикористовувати окуляри або контактні лінзи
Втома очей під час читання або роботи за комп’ютеромРегулярно робити паузи, виконувати вправи для очей
Втрата здатності фокусування на близькій відстаніВикористовувати окуляри або контактні лінзи з наближенням
Необхідність тримати текст на відстаніВикористовувати збільшувальне скло або лупу

Тому пресбіопію потрібно коригувати: підбирають окуляри, мультифокальні контактні лінзи, використовують краплі для пом’якшення кришталика. В офтальмологічній клініці Ексімер (Київ), після ретельного огляду, офтальмолог може підібрати найбільш зручний спосіб корекції для кожного пацієнта.

Чи можна відновити зір при пресбіопії?

Як повернути втрачений з віком зір? Пресбіопія (вікова далекозорість) є одним із проявів природного старіння. Єдиним радикальним методом корекції зору в даній ситуації є заміна кришталика, що втратив еластичність, на штучний.

Як виправити пресбіопію?

Чи можливо виправити вікову далекозорість Пресбіопію неможливо виправити медикаментозними засобами або регулярним виконанням гімнастики для очей . Збереження чіткості зору на близьких і далеких відстанях можуть забезпечити лише два існуючих сьогодні способи корекції: Окуляри.

Як можна зупинити вікові зміни очей?

Як боротися з віковою далекозорістю?

  1. Окуляри з лінзами з плюсовою рефракцією. …
  2. Окуляри з біфокальними лінзами, які розділені на 2 зони: одна – для того, щоб дивитися вдалину, інша – для предметів поблизу.
  3. Мультифокальні контактні лінзи. …
  4. Лазерна корекція. …
  5. Добре займатися профілактикою вікової далекозорості.