Оптимальні продукти для нічного харчування дитини: як правильно вибрати

Одне з найважливіших питань, з яким стикаються батьки, – це вибір правильного харчування для своєї дитини. Особливо важливо знати, чим годувати дитину на ніч, адже цей час доби має особливе значення для її росту і розвитку. Адже правильне харчування на ніч може забезпечити довгий і якісний сон, а також допомогти організму дитини відновитися і набрати сили.

Одним із найкращих варіантів харчування на ніч є молочна суміш. Молоко містить багато корисних речовин, таких як кальцій і вітамін D, які необхідні для здоров’я кісток і зубів дитини. Крім того, молоко є джерелом білка, який допомагає в рості та розвитку м’язів.

Для дітей, які вже почали прикорм, хорошим варіантом на нічний прийом їжі може бути каша. Каші на основі злакових культур, таких як вівсянка або гречка, містять багато клітковини, яка допомагає в нормалізації травлення та запобіганні закрепам. Крім того, каші є хорошим джерелом енергії, яка буде необхідна дитині протягом усієї ночі.

Важливо пам’ятати, що вибір харчування для дитини на ніч має бути збалансованим і відповідати її віку та потребам. Консультація з лікарем або дитячим харчуванням може допомогти визначити найкращий варіант харчування для вашої дитини на ніч.

Чим найкраще годувати дитину на ніч
Вік дитиниВаріанти харчування
0-6 місяцівГрудне молоко або суміш для немовлят
6-12 місяцівГрудне молоко або суміш для немовлят, каші на молоці, пюре з овочів або фруктів
1-3 рокиМолоко, каші на молоці, пюре з овочів або фруктів, йогурти, кефір
3-6 роківМолоко, каші на молоці, пюре з овочів або фруктів, йогурти, кефір, сир, сир
6-12 роківМолоко, каші на молоці, пюре з овочів або фруктів, йогурти, кефір, сир, сир, курка, риба, яйця

Що краще давати дитині на ніч їсти?

Вночі можна давати дитині кефір, ряжанку, біолакт, грудне молоко. Рекомендується вживати молочні продукти з кухля або поїльника, уникаючи пляшки з соскою.

Чим годувати дитину перед сном, щоб спала всю ніч?

– Фрукти – банани та зелені яблука. Банан заспокоює, підвищує відчуття ситості, а зелені яблука багаті “нічними” елементами – кальцієм і залізом, магнієм, калієм. – Печені фрукти: яблука, груші. – Будь-які кисломолочні продукти – кефір, йогурт, біфідок, ацидофілін.

Що можна дати дитині на ніч замість суміші?

кисломолочка – кефір, сир, йогурти, нежирна сметана; нежирне м’ясо у вигляді фаршу або тюфтельок; риба; яйця.