Оформлення опікунства на третю групу інвалідності: все, що вам потрібно знати

Опікунство – це форма правового захисту та піклування про людей, які не можуть самостійно здійснювати свої цивільні права та виконувати свої обов'язки. Опіка може бути встановлена ​​над неповнолітніми дітьми, а також над дорослими, позбавленими своєї дієздатності, включаючи інвалідів.

При розгляді необхідності оформлення опікунства на третю групу інвалідності постає питання можливості надання допомоги та захисту цій людині. Третя група інвалідності надається людям, які мають серйозні порушення здоров'я, які значною мірою ставлять під загрозу їхню самостійність та самостійне прийняття рішень.

Опікунство на третю групу інвалідності можна оформити, якщо є об'єктивні підстави йому. Необхідно довести, що інвалід за станом здоров'я не може самостійно піклуватися про свої інтереси та потребує допомоги та піклування іншої людини. Відсутність опіки може призвести до прийняття неправильних рішень або порушення його прав, тому рішення про призначення опікуна має бути обґрунтованим та обов'язково підкріплене документальним підтвердженням.

Запитання:Чи можна оформити опікунство на третю групу інвалідності?
Відповідь:Так, опікунство можна оформити на третю групу інвалідності.
Пояснення:Опікунство – це інститут, передбачений Цивільним кодексом РФ, який дає можливість недієздатним громадянам, зокрема інвалідам, отримати необхідну допомогу та підтримку від опікуна. Група інвалідності визначається медичною установою та вказує на ступінь обмеження життєдіяльності інваліда.Таким чином, якщо в інваліда встановлено третю групу інвалідності, то він має право на оформлення опікунства.

До всього – висновок медкомісії, що інвалід третьої групи потребує постійного догляду саме "зятем" можуть не видати. "Для оформлення опіки необхідно звернутися до органу опіки та піклування або до суду.6 сент. 2022 р.

Яка група інвалідності має бути, щоб оформити опікунство?

Коли встановлюється опіка над повнолітніми Судове рішення про визнання недієздатності – обов'язкова умова для встановлення опіки над людьми похилого віку або для встановлення опіки над інвалідами 1 групи, 2 групи чи будь-яких інших осіб. Головне – довести факт недієздатності у суді.

Хто має право оформити опікунство над інвалідом?

Опікуном може стати виключно дієздатна фізична особа, яка має можливість забезпечити потреби підшефного. Добровільне бажання оформити опікунство, зафіксоване письмово. Збережена копія

Чи можна оформити опікунство на інваліда?

Щоб оформити опікунство, необхідно довести здатність виконувати покладені обов'язки належним чином, не мати корисливих спонукань. Опіка над інвалідами 1 групи дозволу дієздатним громадянам віком від 18 років, переважні права на опіку надаються близьким родичам інваліда.

Кому належить опікунство?

Опікунами та піклувальниками можуть призначатися тільки повнолітні дієздатні громадяни, які не були позбавлені батьківських прав і не мають на момент встановлення опіки чи піклування судимості за умисний злочин проти життя чи здоров'я громадян.