Міжхребцевий диск стирається: причини, симптоми та методи лікування

Міжхребетні диски відіграють важливу роль у підтримці мобільності та гнучкості хребетного стовпа. Вони слугують амортизаторами між хребцями, даючи нам змогу згинатися, повертатися і підніматися безболісно. Однак із часом, унаслідок природного старіння або внаслідок травми, диски можуть почати стиратися.

Старіння міжхребцевих дисків називається дегенеративними змінами. У міру стирання диска, його здатність амортизувати удари і пом’якшувати навантаження на хребет погіршується. У результаті стирання диска може призвести до різних проблем, таких як біль у спині, обмеження руху і навіть неврологічні симптоми.

Якщо у вас діагностовано стирання міжхребцевого диска, не впадайте у відчай – є кілька варіантів лікування і поліпшення якості життя. Залежно від ступеня стирання і симптомів, ваш лікар може рекомендувати консервативне лікування, таке як фізична терапія, медикаментозна терапія або ін’єкції. У деяких випадках може знадобитися хірургічне втручання, наприклад, заміна диска або фіксація хребців.

Міжхребцевий диск стирається – що робити
Ознаки стирання міжхребцевого дискаМетоди лікування
Біль у ділянці попереку або шийкиМасаж, фізіотерапія, лікарське лікування
Відчуття оніміння або поколювання в кінцівкахФізіотерапія, хірургічне втручання
Обмеження рухливості хребтаФізичні вправи, медична гімнастика
Порушення функції сечовипускання або дефекаціїТермінова консультація лікаря, оперативне лікування

Чи можна отримати групу інвалідності при остеохондрозі?

За важких стадій остеохондрозу хворому можуть дати інвалідність. Для запобігання розвитку хвороби необхідне проведення своєчасної терапії та дотримання заходів профілактики.

Що не можна робити при остеохондрозі?

Людям з остеохондрозом заборонено займатися важкою атлетикою, тенісом, метанням диска, силовими й акробатичними вправами, а також перебувати в статичних позах головою вниз. Неприпустимо стрибати, піднімати тяжкості та присідати з вагами. Оптимальні види спорту – пілатес, йога, аквааеробіка, стрейчинг.

Що загострює остеохондроз?

Причини захворювання “Остеохондроз” Люди починають відчувати прояви остеохондрозу найчастіше після 35 років. Розвитку й загостренню цієї недуги сприяють різні травми спини, статичні й динамічні перевантаження, а також вібрація. Що старша людина, то більше в неї проявів.