Лушпиння від часнику: корисні властивості для здоров’я людини

Часник – одна з найпопулярніших приправ і лікарських рослин, яку вже кілька тисячоліть використовують у їжу та в медицині. Однак, не всі знають, що не лише його зубчики мають цінні властивості, а й лушпиння, яке ми зазвичай скидаємо.

Лушпиння від часнику містить велику кількість корисних речовин, таких як фітонциди, аліцин, вітамін С, вітамін В6, селен і багато інших. Завдяки цим компонентам, лушпиння має потужні антиоксидантні, протизапальні та антибактеріальні властивості.

Однією з головних переваг лушпиння є його здатність знижувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Його регулярне вживання сприяє зниженню рівня холестерину в крові, зміцненню стінок судин і запобіганню утворенню тромбів. Це особливо важливо для людей, які страждають від артеріальної гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань.

Найменування лушпинняКорисні властивості
Лушпиння від часникуПокращує травлення, знижує рівень холестерину в крові, стимулює імунну систему, запобігає розвитку раку, зміцнює судини і серце, має антибактеріальні властивості.

Чим корисний відвар із лушпиння часнику?

У часниковому лушпинні міститься одна з найкорисніших для організму людини речовин – природний антиоксидант, біофлавоноїд кверцетинін. Ця біологічно активна речовина, яка належить до групи вітамінів Р, сьогодні широко відома завдяки своєму омолоджувальному ефекту.

Чи можна їсти часникове лушпиння?

Після того, як часник очищений, не піддавайтеся спокусі викинути лушпиння. Воно, як і раніше, має стійкий часниковий аромат, а також багато поживних речовин і корисних для здоров’я сполук, що містяться в самій головці. Лушпиння ідеально підходить для додавання в бульйон.

Як використовувати лушпиння часнику в городі?

Для цього знадобиться 100 г лушпиння часнику, яке потрібно проварити в літрі води 30 хвилин. Після цього настій залиште охолонути і процідити. Далі рідиною можна обприскувати листя біля основ рослин.