Корисна копалина граніт: його користь для людини та його застосування

Граніт – це одна з найпоширеніших і найцінніших копалин на нашій планеті. Він являє собою глибинну гірську породу, що складається здебільшого з кварцу, польового шпату і слюди. Граніт привертає увагу своєю міцністю, прекрасним зовнішнім виглядом і широким спектром застосування.

Граніт використовують у будівництві, виробництві пам’ятників, монументів і статуй, а також для створення предметів інтер’єру. Його міцність і стійкість до зовнішніх впливів роблять граніт ідеальним матеріалом для облицювання фасадів будівель, підлог, сходинок, бордюрів та інших елементів архітектури.

Крім того, граніт має високу стійкість до механічних пошкоджень, зносу, впливу вологи, хімічних речовин і високих температур. Це дозволяє використовувати його в умовах сильних навантажень і в екстремальних кліматичних умовах. Завдяки своїй міцності і стійкості, граніт може служити довгий час без помітних змін у своєму зовнішньому вигляді.

Корисна копалина граніт і його застосування
НазваОписЗастосування
ГранітІнтрузивна глибинна магматична порода, що складається переважно з кристалів кварцу, польових шпатів і плагіоклазівБудівництво пам’ятників, монументів, плитки, сходинок, бордюрів, облицювання фасадів і підлог, виробництво меблів і декоративних виробів
ГаброГлибинна магматична порода, що складається переважно з плагіоклазів і піроксенівВиготовлення плитки, облицювання фасадів і підлог, виробництво сходинок, бордюрів і декоративних виробів
ДіоритГлибинна магматична порода, що складається переважно з плагіоклазів і амфіболівВиробництво пам’ятників, облицювання фасадів і підлог, виготовлення плитки, сходинок і бордюрів

Як використовуються корисні копалини в господарстві?

Нерудні корисні копалини знаходять у господарстві найрізноманітніші застосування: як будівельні матеріали (граніт, вапняк, доломіт, мармур, пісковики тощо), як сировина для виробництва мінеральних добрив (фосфорит, калійні солі, апатит), сировина для загальнохімічного виробництва (самородна сірка, пірит, апатит), сировина для …

Що належить до корисних копалин?

Горючі корисні копалини (нафта, природний газ, горючі сланці, торф, вугілля) Руди (руди чорних, кольорових і благородних металів) Гідромінеральні (підземні мінеральні та прісні води) Нерудні корисні копалини – будівельні матеріали (вапняк, пісок, глина тощо), будівельні камені (граніт) тощо.

Що належить до неметалевих корисних копалин?

представлені в усіх групах: магматичній (апатит, алмаз, піротин), пегматитовій (мусковит, польові шпати, кварц і гірський кришталь, оптичний флюорит, корунд, коштовне каміння), карбонатитовій (апатит, флюорит, кальцит), скарновій (борати та боросилікати, хризотил-азбест, флогопіт, брусит), альбітитовій-грейзеновій ( …