Коли зустрічають Трійцю: традиції та звичаї

Трійця – це одна з найважливіших подій у православній церкві. Це день, коли згадують і святкують зішестя Святого Духа на апостолів і заснування Церкви. Трійця належить до числа великих християнських свят і відзначається рівно через п’ятдесят днів після Великодня. Цього дня віряни збираються в церквах, щоб вихваляти і поклонятися Святій Трійці.

Особливістю святкування Трійці є традиція прикрашати будинки та вулиці зеленню – травами, чагарниками та квітами. Цього дня все має бути прекрасно і радісно. Віряни також приносять до храмів ягоди та зелень, які після освячення вживають у їжу та використовують у лікувальних цілях. Це своєрідне благословення на здоров’я і процвітання.

Трійця – це також час для сімейних традицій і спілкування. Багато хто влаштовує пікніки та прогулянки з близькими та друзями. Цього дня можна побачити безліч сімей, що гуляють у парках і на природі, насолоджуючись теплим весняним днем і смачною їжею. За столом обов’язково мають бути традиційні страви – паски та паска, які символізують воскресіння і перемогу над смертю.

Коли зустрічають трійцю
ДатаМісцеЗвичаї
7 червняРосіяСвяткові гуляння, пелена
20 червняУкраїнаТроїцький ярмарок, танці
23 червняБілорусьТроїцькі гуляння, спів колядок
25 червняМолдоваСвяткові хороводи, вишиванки

Коли Трійця у православних у 2023 році?

У 2023 році православні віряни відзначали Великдень 16 квітня, Трійця настане 4 червня .

Як правильно зустрічати свято Трійцю?

Заведено зустрічати ранок Трійці на богослужінні, після чого влаштовується урочистий обід . Вітаються відвідування близьких, привітання та вручення подарунків, а також випікання традиційного короваю. Для святкового оздоблення в храмах використовують гілки беріз і квіти, підлогу встеляють свіжоскошеною травою.

Скільки днів триває свято Святої Трійці?

П’ятидесятниця, а по народному – Трійця – одне з найбільших двунадесятих перехідних християнських свят, яке святкують через 10 днів після свята Вознесіння, і через 50 днів після Великодня, у неділю, – звідси і назва “П’ятидесятниця”.