Коли збирати врожай нуту: оптимальний час для збирання та зберігання

Нут – це одна з найдавніших культурних рослин, яка широко використовується в харчовій промисловості та є цінним джерелом білка для людини. Він вирощується в багатьох країнах світу, включно з Росією, і має велику економічну значущість.

Важливим етапом у вирощуванні нуту є збирання врожаю. Нут збирається в період його технічної стиглості, коли зерна досягають повної зрілості і набувають характерного кольору. Час збирання врожаю може варіюватися залежно від сорту та кліматичних умов, але зазвичай це припадає на кінець літа або початок осені.

Для визначення готовності нуту до збирання використовують кілька ознак. По-перше, листя рослини починає жовтіти й опадати. По-друге, оболонка зерна стає твердою і дещо тріскається. Також можна визначити готовність нуту до збору за його смаком – зерна мають бути солодкими й ароматними.

МісяцьОптимальні умови
БерезеньНасіння нуту можна сіяти на розсаду в теплиці або на грядки
КвітеньСіяти нут на розсаду в теплиці або на грядки
ТравеньПересадити розсаду нуту на грядки
ЧервеньДоглядати за рослинами та поливати їх
ЛипеньПродовжувати доглядати за рослинами та поливати їх
СерпеньЗбирати врожай нуту

Коли збирати врожай Нут дозріває одночасно. Для вживання в їжу у свіжому вигляді нут збирають, коли стручки мають зелений колір. В інших випадках до збору врожаю приступають після того, як стебла і листя висохнуть. Перед збором урожаю кущики викладають рівними рядами на землю, щоб стручки добре просохли.11 листопад. 2021 р.

Як перевірити готовий нут чи ні?

Вимочений за чотири години нут вариться близько 30-40 хвилин. Визначити його готовність можна спробувавши його, він буде м’який всередині.

Чим корисний і шкідливий нут?

Нут – джерело магнію і калію, які важливі для здоров’я серця, а розчинна клітковина знижує рівень тригліцеридів і “поганого” холестерину ЛПНЩ, що спричиняє серцеві захворювання. Регулярне включення нуту в раціон може знизити ризик онкології.

Чим прибирають нут?

Вегетаційний період у нуту 80-120 днів залежно від сорту та умов вирощування, тому прибирають його наприкінці липня – на початку серпня після завершення збирання зернових культур. Для цієї мети використовують комбайни СК-5, СК-6, “Єнісей”, “Дон” або інші.