Коли закінчується ангіна: терміни одужання

Ангіна – це інфекційне захворювання, яке вражає глотку і мигдалини. Вона спричиняє неприємні симптоми, такі як біль у горлі, утруднене ковтання і загальна слабкість. Часто люди задаються питанням, коли закінчується ангіна і можна вважати себе повністю одужавшим.

Тривалість ангіни може варіюватися залежно від її типу і тяжкості. Зазвичай, лікування ангіни включає прийом антибіотиків, промивання горла спеціальними розчинами і застосування знеболювальних препаратів. Симптоми ангіни поступово зменшуються, і пацієнт починає відчувати полегшення. Однак, це не означає, що ангіна повністю пройдена.

Для повного одужання від ангіни необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря, приймати препарати до кінця курсу і відпочивати. Важливо пам’ятати, що навіть після того, як симптоми зникнуть, організм все ще ослаблений і схильний до ризику рецидиву. Тому важливо утримуватися від фізичної активності, стежити за своїм здоров’ям і вживати заходів для підтримки імунітету.

Коли закінчується ангіна
СимптомиТривалість
Біль у горліЗазвичай 3-4 дні
Підвищення температуриЗазвичай 3-4 дні
Хворобливе ковтанняЗазвичай 5-7 днів
Почервоніння горлаЗазвичай 3-4 дні
Набрякання та почервоніння мигдаликівЗазвичай 7-10 днів
Утворення на мигдаликах гнійних нальотівЗазвичай 7-10 днів
Збільшення лімфатичних вузлів шиїЗазвичай 5-7 днів

При лікуванні хвороба закінчується зазвичай за 3-5 днів. Фолікулярна і лакунарна ангіна зазвичай протікає важче, з різко вираженою інтоксикацією. Початок раптовий, з ознобом і різким підвищенням температури тіла. Болі в горлі особливо посилюються під час ковтання, іноді іррадіюють у вухо.

Коли настає поліпшення за ангіни?

На 5-7-й день, а в разі лікування гнійної ангіни антибіотиками – на 2-4-й день, коли лакуни очищаються від гною, стан поліпшується 1,2. Лихоманка спадає до 37,5-37,9 0С, біль у горлі стає не таким сильним. Ще через 4-5 днів настає одужання1,2.

Скільки днів дозріває ангіна?

Відчувається слабкість, ломить м’язи та суглоби, турбує сильний головний біль. Мигдалини вкриваються гнійними фолікулами (1-3 мм), які дозрівають протягом 2-4 діб. Лакунарна – викликає різкий стрибок температури до 40°C, з’являється озноб і загальне нездужання.

Що зробити, щоб минула ангіна?

Лікування в разі ангіни

  1. Регулярні полоскання горла сольовим розчином або спеціальними антибактеріальними засобами. …
  2. Препарати місцевої дії з антибактеріальною та знеболювальною дією: таблетки, спреї, льодяники.
  3. Лікування жарознижувальними препаратами за необхідності.