Коли відбувається збільшення ендометрію: фази циклу та фактори ендометріального росту

Ендометрій – це слизова оболонка матки, яка регулярно змінюється протягом менструального циклу у жінок. Він служить підготовчим майданчиком для прикріплення заплідненої яйцеклітини та розвитку ембріона. Збільшення ендометрію може бути нормальним фізіологічним процесом, але може свідчити про різні патології.

У першій половині менструального циклу ендометрій тонший і менш розвинений, але з наближенням до овуляції починає активно збільшуватися. Відбувається це під впливом естрогенів, гормонів, що виробляються яєчниками. Потовщення ендометрію створює сприятливі умови для прикріплення заплідненої яйцеклітини.

Однак, якщо вагітність не настає, ендометрій починає відшаровуватись у другій половині циклу, що призводить до місячних кровотеч. Якщо порушується нормальний процес відлущування ендометрію, може виникнути гіперплазія – збільшення кількості гландулярних та стоматичних клітин в ендометрії, що може бути передраковим станом.

Коли збільшується ендометрій
Тиждень
вагітності
Стан ендометрію
1Менструальна кровотеча, глибина шару ендометрію 2-5 мм.
27-14 мм
314-21 мм
421-28 мм
528-35 мм
635-42 мм
742-49 мм
849-56 мм
956-63 мм
1063-70 мм

Переродження ендометрію матки відбувається, в середньому, протягом 5-15 років, найчастіше, у перименопаузальний період.18 лист. 2019 р.

Що означає, коли ендометрій збільшений?

Гіперплазія ендометрія – Це доброякісне захворювання. Основною характерною рисою даного захворювання є розростання внутрішнього шару матки. ендометріящо призводить до потовщення та збільшення його обсягу. Ендометрій є ніжною тонкою слизовою тканиною, яка вистилає порожнину матки зсередини.

Коли починає рости ендометрій?

З першого дня циклу починає рости один домінантний фолікул. Він виділяє естрадіол, який зі струмом крові досягає базального шару ендометрію. Під дією естрадіолу клітини слизової оболонки матки починають ділитися та ендометрій зростає.

Чому відбувається потовщення ендометрію?

Що таке гіперплазія ендометрію Тому в першій половині менструального циклу верхній шар порожнини матки потовщується під дією гормонів – естрогену та прогестерону. Гормональний дисбаланс призводить до порушення концентрації гормонів та викликає гіперплазію ендометрію.. Найчастіше захворювання розвивається у постменопаузі.