Коли відбулися події хануки: історія та дати свята

Ханука – це одне з головних свят в іудаїзмі, яке відзначається вісім днів і ночей. Воно розпочинається у 25-й день єврейського місяця Кисльова і триває до 2-го або 3-го дня місяця Тевета. Ханука має глибоке історичне коріння і символізує перемогу іудеїв над ворогами, відновлення священного храму і диво, що сталося зі святою олією.

Основні події, пов’язані з Ханукою, відбулися у 2-му столітті до нашої ери. У цей час Юдея перебувала під владою Селевкідів, грецької династії, яка заборонила практику іудаїзму і наклала свої релігійні обряди. Але в цей важкий час з’явився Матвій Маккавей, який очолив повстання проти греків і повернув свободу юдеям.

Однією з ключових подій Хануки є очищення та відновлення священного храму в Єрусалимі. Після перемоги Матвія Маккавея та його армії над Селевкідами, вони очистили храм від язичницьких обрядів і відновили святе місце. Однак їм не було достатньо святої олії, щоб запалити світильник у храмі. Але, згідно з легендою, у них вдалося знайти тільки одну пляшку олії, якої вистачило на вісім днів, доки не було доставлено нову олію.

ДатаПодія
165 р. до н.е.Відновлення святилища та освячення храму в Єрусалимі
167 р. до н.е.Повстання Маккавеїв
164 р. до н.е.Перше освячення храму в Єрусалимі після відновлення
162 р. до н.е.Друге освячення храму в Єрусалимі
139 р. до н.е.Освячення храму в Медії після перемоги над ворогами
63 р. до н.е.Підпорядкування Юдеї Римській імперії
70 р. н.е.Руйнування Другого храму римлянами
132-135 рр. н.е.Повстання Бар-Кохби
1948 г.Оголошення незалежності Ізраїлю

Звідки пішло свято Ханука?

ἐγκαίνια) – єврейське свято, що розпочинається 25 кислєва і триває вісім днів до 2 або 3 тевета. у II столітті до н. е. Свято було встановлено в II столітті до н. е.

Що таке Ханукія простими словами?

Ханукія́ (хану́ккія, חֲנֻכִּיָּה), також мено́рат хану́ка́ (מְנוֹרַת חֲנֻכָּה – “ханукальний світильник”) – світильник, який запалюють протягом восьми днів Хануки.

Чого не можна робити в Хануку?

Що не можна робити на Хануку? Під час Хануки не можна постити, будь-яким чином обмежувати себе в їжі. І хоча в це свято дозволяється працювати, віряни вважають, що жінки не повинні займатися важкою працею поки горять святкові свічки.