Коли ставлять кому: правила використання в російській мові

Кома – це один із найскладніших і таких, що потребують уваги, пунктуаційних знаків у російській мові. Вона відіграє важливу роль у створенні правильної граматичної структури речення і допомагає читачеві або слухачеві краще зрозуміти зміст висловлювання.

Кому ставлять, щоб розділити частини речення, виокремити певні слова чи фрази, вказати на перерахування або приєднати підрядне речення. Вона може змінити зміст речення, якщо поставлена не в тому місці або зовсім пропущена.

У цій статті ми розглянемо основні правила ставки коми в різних ситуаціях і дамо рекомендації, як уникнути найпоширеніших помилок. Розуміння цих правил дасть вам змогу поліпшити свою граматику і стиль письма, що, своєю чергою, допоможе вам бути більш точним і ясним у своїх висловлюваннях.

КомаЧас
Між числами1,000,000
У десятковому числі3,14
У році2020
В адресівул. Леніна, буд. 10
У спискуяблука, груші, апельсини

Кома або comma – найпопулярніший розділовий знак, що вказує на природну паузу в реченнях. Цей знак використовується в простих і складних конструкціях у таких випадках: Для з’єднання двох незалежних частин речень. У реченні, що містить список, перелік .30 липня. 2023 г.

Як зрозуміти що треба поставити кому?

Кома необхідна при сполучниках – таких як а, так, але, зате, однак. Також кома потрібна між однорідними членами, які з’єднані повторюваними сполучниками (і… і, або… або, не те… не те, або… або). Не потрібно ставити кому між однорідними членами, які з’єднані поодинокими сполучниками так, і, або, або.

У якому випадку ми ставимо кому?

Коми завжди ставляться між однорідними членами речення. Однорідні члени речення відповідають на одне й те саме запитання та несуть однакову синтаксичну функцію. Вони можуть з’єднуватися сполучниками або обходитися без них.

Коли ставиться кома перед як приклади?

Якщо “як” з’єднує частини складнопідрядного речення Залишок дня я мовчки спостерігав, як за вікном валить сніг. У цьому реченні є 2 граматичні основи: я спостерігав і валить сніг. Перша його частина головна, а друга – підрядна. Їх об’єднує підрядний сполучник як, тому перед ним ставиться кома.