Коли слово “так” є сполучником: особливості вживання

Так – одне з найуживаніших слів у російській мові, і воно може мати кілька різних функцій. У багатьох випадках так виступає в ролі сполучника, що зв’язує частини речення і виражає різні відносини між ними.

Коли так є сполучником, він може виражати підтвердження або посилення попереднього твердження. Наприклад: “Я пішов на роботу, та повернувся пізно”. У цьому випадку, сполучник так пов’язує дві частини речення і підкреслює, що повернення пізно було очікуваним наслідком походу на роботу.

Також, так може виражати протиставлення або контраст між двома частинами речення. Наприклад: “Він ходив до спортзалу щодня, та жодних результатів не було”. Тут, сполучник так вказує на протилежність між регулярними відвідинами спортзалу і відсутністю видимих результатів.

Коли так є сполучником
СловоТипЗначення
дасполучниквиражає згоду, підтвердження або твердження

ТАК – з’єднувальна сполучник близька за значенням до сполучника і, але відрізняється від неї стилістичним навантаженням: ТАК використовується переважно в розмовному й художньому мовленні та зовсім не вживається в діловому стилі.

Коли так є часткою?

Якщо Ви впевнені, що речення виглядає саме так, то так – це частка, вона виділяється комами : Вам потрібно, так, заповнити анкету. Але річ у тім, що таким чином речення будуються досить рідко. Частинка так зазвичай стоїть на початку речення.

Чим є так у реченні?

Так – це частка наказового способу. Скорочена від слова "давай". Тому, безумовно, є частиною присудка.

Якою частиною мови є слова так і ні?

та ні, на-вір-не Стійке сполучення (фразеологізм). Використовується як частка .