Коли роблять флюорографію: рекомендації та терміни проведення

Флюорографія – це один із методів рентгенологічного дослідження, який використовується для виявлення захворювань легенів, таких як туберкульоз і рак. Вона дає змогу виявити перші ознаки цих захворювань і вжити своєчасних заходів для їх лікування. Проведення флюорографії є важливим компонентом профілактики та контролю таких захворювань.

Флюорографію зазвичай роблять дорослим і дітям віком від 15 років. Регулярність проведення та вік, з якого починають робити флюорографію, можуть бути різними в різних країнах і регіонах, але в більшості випадків рекомендується робити її раз на рік. Однак, у деяких випадках, лікар може призначити частіше проведення дослідження, ґрунтуючись на особливостях здоров’я пацієнта або його ризику захворювання.

Флюорографію проводять у спеціальних медичних установах, зазвичай у рамках диспансерного спостереження або під час масових профілактичних заходів. Лікарі-рентгенологи виконують знімки грудної клітки, використовуючи рентгенівські промені. Пацієнту пропонується стояти перед апаратом і дихати глибоко в момент зйомки, щоб отримати найбільш чіткі зображення легень.

ВікСтатьРекомендація
До 18 роківЧоловікЩороку
ЖіночийЩороку
18-35 роківЧоловікКожні 2 роки
18-35 роківЖіночийЩороку
ЧоловікКожні 2 роки
ЖіночийЩороку
35-45 роківЧоловікКожні 2 роки
35-45 роківЖіночийЩороку
Старше 45 роківЧоловікКожні 2 роки
ЖіночийЩороку

Навіть якщо ви не належите до групи ризику, фахівці рекомендують проходити флюорографію раз на рік. А робити це необхідно для того, щоб вчасно діагностувати злоякісну пухлину в легенях або грудях, туберкульоз та інші небезпечні захворювання.

Чому флюорографію роблять один раз на рік?

Флюорографічне обстеження необхідно проходити кожному пацієнту не рідше ніж один раз на рік, робиться це з профілактичною метою для ранньої діагностики цілої низки захворювань: туберкульоз, пневмонія, онкологічні захворювання легень, патологічні процеси в легеневій системі.

Як часто потрібно проходити флюорографію в Україні?

Рентгенологічні дослідження з метою профілактики призначаються не частіше ніж 1 раз на два роки. Згідно з наказом МОЗ №246 від 21.05.2007 передбачено список категорій населення, які найбільш схильні до ризику зараження. Люди, які потрапляють до цього списку, проходять профілактичну перевірку щорічно. Збережена копія

Як часто потрібно робити флюорографію за законом?

Згідно з Федеральним Законом № 77 “Про запобігання поширенню туберкульозу в Російській Федерації” періодичність проходження флюорографічних досліджень для російських громадян встановлена не рідше ніж 1 раз на 2 роки.