Коли проводять нуліфікацію: основні моменти та правила

Нуліфікація – це процес обнулення, анулювання або скасування чого-небудь. У різних сферах діяльності нуліфікація може мати різні значення і застосовуватися в різні моменти часу. У цій статті ми розглянемо, коли проводять нуліфікацію в різних сферах життя.

У фізиці нуліфікація може означати обнулення електричного заряду або магнітного поля. Це може бути необхідно, наприклад, для скидання накопиченого заряду в електронних пристроях або для зняття магнітного поля з будь-якого об’єкта. Нуліфікацію проводять спеціальними пристроями або методами, що дають змогу обнулити або знизити електричний або магнітний потенціал.

В економіці нуліфікація може бути пов’язана зі скасуванням або анулюванням будь-яких фінансових операцій або боргів. Наприклад, у разі банкрутства підприємства або неможливості погасити борги, може бути проведено процедуру нуліфікації, яка дає змогу скасувати або знизити суму заборгованості. Також нуліфікацію можна використовувати як захід боротьби з незаконним обігом грошових коштів або фінансовим шахрайством.

КраїнаДата початку нуліфікаціїДата закінчення нуліфікації
Росія1 січня 2022 року30 червня 2022 року
США1 березня 2022 року31 грудня 2022 року
Велика Британія15 лютого 2022 року15 листопада 2022 року

Що таке Нуліфікація простими словами?

Нуліфікація (лат. nullificatio – знищення) – це позбавлення документа або грошових знаків юридичної сили, фактичної значущості та законності.

У якому році була деномінація рубля?

Деномінація 1998 року 4 серпня 1997 року Президент Росії Б. Єльцин підписав Указ № 8. Єльцин підписав Указ № 822, відповідно до якого 1 січня 1998 року уряд і Центральний банк провели деномінацію рубля. Тепер 1 новий рубль дорівнював 1000 старих рублів. Змінився і міжнародний код рубля з RUR на RUB.

У чому суть грошової реформи 1947 року?

Мета реформи – в найкоротші терміни вилучити з обігу грошові купюри старого зразка, надмірно випущені під час війни, і обміняти їх на нові. Так, грошова маса в Німеччині за роки війни зросла в 6 разів; в Італії – в 10 разів; в Японії – в 11 разів. У СРСР же грошова маса за роки війни збільшилася тільки в 3,8 раза.