Коли проводиться нічне хрещення: традиції та обряди

Нічне хрещення – це особлива подія, яка відбувається в православній церкві і є одним із найбільш духовних і таємничих моментів у житті вірян. Традиція хреститися вночі має давнє коріння і пов’язана з біблійними подіями, описаними в Євангелії.

У православній церкві нічне хрещення проводять у ніч із 18 на 19 січня, у свято Хрещення Господнього. Цього дня віряни святкують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, яке здійснив Іоанн Хреститель.

Нічне хрещення вважається особливо благословенним, оскільки вважається, що в цю ніч особливо сильно присутня Божественна благодать. Тисячі вірян збираються біля водойм, щоб зануритися в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Для багатьох це стає справжнім випробуванням і духовним подвигом, оскільки хрещення в холодній воді вночі вимагає сили волі та віри.

Коли нічне хрещення
ДеньМісяцьРік
7січня2023
19січня2024
6січня2025

Хто має накривати стіл на хрестини?

За традицією, хрещений батько дає священикові гроші за обряд хрещення і накриває стіл.

Як проходить Хрещення немовлят?

Сам обряд хрещення новонародженої крихітки триває в середньому від півтори до двох годин, залежно від того, скільки малюків присутні на церемонії. Починається все з того, що священнослужитель читає молитву над головами матерів, після чого розпочинає освячення хрестильної купелі, вже наповненої водою.

Що має робити бабуся на хрестинах?

Бабця пригощала кашею місцевих дітей, щоб вони були прихильні до новонародженого, не кривдили його в іграх, надавали своє заступництво. У звичаї було обдаровувати дітей й іншими ласощами – горіхами, бобами або горохом, щоб дитина була балакучою, балакучою, у кишеню за словом не лізла, щоб слова сипалися “як горох”.