Коли проводилися святки: історія та традиції

Святки – це стародавнє російське свято, яке проводилося наприкінці грудня і на початку січня. Воно було пов’язане із закінченням року і приходом нового. Під час святок люди відзначали закінчення зимового сонцестояння і зустрічали настання весни.

Святки були особливо популярні в сільській місцевості, де вони проводилися з великим розмахом. Жителі села збиралися разом, щоб разом відзначити свято. Головними атрибутами святок були колядки та гуляння.

Під час святок увесь народ збирався в церкві, щоб помолитися і привітати один одного з прийдешнім Новим роком. Після церковної служби починалося справжнє свято. Люди відвідували один одного, співали колядки, танцювали і веселилися.

ДатаПодія
7 січняРіздво Христове
13 січняСтарий Новий рік
19 січняХрещення Господнє
25 січняТетянин день
14 лютогоДень Святого Валентина

На сьомий тиждень після Світлого Великодня відзначається свято Семик (Зелені Святки). Вважається, що цього дня з річки виходять русалки на сушу, веселяться і лоскочуть дівчат, які їм зустрілися. У народі він також відомий як “Русальний тиждень”. Це період проводжання весни і зустрічі літа, – похорон русалок.29 мар. 2019 г.

Коли закінчуються Святки у 2023 році?

18 січня Святки – період народних зимових свят. У 2023 році Святки починаються 6 січня (у Різдвяний святвечір, з моменту сходження на небі першої зірки) і закінчуються 18 січня (у Водохресний святвечір, після освячення водохресної води).

Коли починаються і закінчуються Святки?

Слово "святки" має старослов’янське походження і означає "святі" або "святкові дні". Це 12-денний період від Різдва до Водохреща. Починаються Святки на Святвечір, 6 січня, після сходу першої зірки, а завершуються у Водохресний Святвечір, 18 січня.

Коли на Русі святкували Святки?

З 7 січня, з Різдва, і до Водохреща, яке відзначають 19 січня, російський народ відзначав Святки. Із 7 до 14 січня, у святі вечори, колядували і влаштовували дівочі ворожіння, а з 15 до 19 січня – теж веселилися на славу, але побоювалися страшних вечорів – часу розгулу темних сил.