Коли проходить свято Млин: дати і традиції

У Росії існує безліч народних свят, кожне з яких має свою унікальну історію і традиції. Одне з таких свят – “Млин коли”. Це свято відзначають у різних регіонах країни, але його основними учасниками є жителі сіл і селищ.

Назва свята “Млин коли” має своєрідне значення. Воно пов’язане зі звичкою мешканців села збиратися разом у певний день і святкувати закінчення зими та початок весни. У ці дні млини починають працювати на повну потужність, що символізує оновлення та пробудження природи.

Головним атрибутом свята “Млин колись” є сам млин, на якому проводять різноманітні обряди та ритуали. Цього дня молоді люди з села збираються разом і вручають млину подарунки, щоб привернути удачу і позбутися нещасть. Також на млині танцюють і святкують, роблячи кругові рухи, що символізують оновлення і відродження.

Свято млин коли
ДатаОписКраїна
12 січняМіжнародний день млинівСвітовий
19 травняДень мельникаРосія
1 серпняДень млинаУкраїна

Коли Масляна у 2023 році?

Коли Масляна у 2023 році В Україні святкування Масляної у 2023 році розпочнеться 20 лютого . Традиційно Масляна триває тиждень. Тому свято триватиме до 26-го числа.

Коли спалюють Масляну у 2023 році?

Неділя, 26 лютого, “Прощена неділя”. У неділю було прийнято проводжати зиму і спалювати опудало Масляної, що символізувало настання весни.

Як називається свято Масляна в Україні?

Так, за книжкою етнографа Надії Зяблюк “Масляна в Україні”, усі ці назви є тотожними і так свято називали в різних регіонах. Тож єдино правильної назви немає. “Масницю наші люди називали також Масляною, Масницею, Сиропустом, Сиропусним тижнем, Колодієм, Колодкою, Турицею та ін.