Коли починається ячмінь: причини, симптоми та лікування

Ячмінь – це запалення залоз повіки. Він може з’явитися на будь-якій частині повіки, але найчастіше зачіпає місце росту вій. Ячмінь може бути викликаний бактеріальною інфекцією, а також іншими факторами, такими як забруднення, стрес або ослаблений імунітет.

Першим симптомом ячменю є поява червоної, болючої та опухлої плями на повіці. Потім пляма може стати жовтою або білою, що вказує на наявність гнійного вмісту. Ячмінь може також супроводжуватися свербежем, почервонінням і чутливістю навколо ураженої ділянки.

Ячмінь може початися в будь-якому віці, але найчастіше він трапляється в дітей і молодих людей. Люди з ослабленим імунітетом або цукровим діабетом також схильні до ризику розвитку ячменю. Якщо ви виявили симптоми ячменю, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування.

МісяцьДата початку ячменю
1Січень5 січня
2Лютий10 лютого
3Березень15 березня
4Квітень20 квітня
5Травень25 травня

Відповідь лікаря: Першими ознаками ячменю є поява больових відчуттів і запалення повіки (біля цибулин вій) та її почервоніння. Також може з’явитися свербіж. Коли перший етап добігає до завершення (запалення, почервоніння повіки), починаються гнійні виділення.22 янв. 2020 г.

Як зрозуміти, що скоро з’явиться ячмінь?

До перших симптомів ячменю відносять почервоніння на верхній або нижній повіці, під час натискання на яке відчувається болючість. Через деякий час запалена ділянка повіки припухає і, якщо її не лікувати, на цьому місці формується “кулька” характерного жовтого кольору.

Який вигляд має ячмінь у перший день?

Ячмінь проявляється різкою болючістю, почервонінням і припухлістю ділянки повіки. Виглядає це як невелика шишка або вузлик. Може виникати свербіж, біль під час моргання, відчуття чужорідного тіла в оці та сльозотеча. Надалі всередині ущільненої ділянки утворюється гній.

Коли з’являється ячмінь на оці?

Ячмінь частіше виникає у пацієнтів із порушеннями функціонування мейбомієвих залоз, хронічним запаленням повік і розацеа навколо очей. За цих станів шкіра частіше обсіменяється патогенними мікробами.