Коли оптимально займатися розтяжкою хребта

Розтяжка хребта – важлива складова здоров’я і благополуччя нашого тіла. Вона допомагає поліпшити гнучкість і рухливість хребта, зняти напругу і больові відчуття, а також запобігти виникненню різних захворювань хребта.

Однак, деякі люди задаються питанням: коли краще проводити розтяжку хребта? Насправді, немає однозначної відповіді на це питання, оскільки все залежить від індивідуальних особливостей кожної людини і її способу життя.

Оптимальний час для розтяжки хребта може відрізнятися залежно від цілей і завдань, які ставить перед собою людина. Деяким буде комфортніше розтягуватися вранці, щоб пробудити тіло і підготувати його до активного дня. Для інших вечірня розтяжка стане чудовим способом розслабитися після робочого дня і запобігти накопиченню напруги в хребті.

ЧасСитуація
РанокПеред сніданком
ДеньПеред робочим обідом
ВечірПісля робочого дня
НічПеред сном

Коли можна робити витяжку хребта?

Основними показаннями для цієї процедури (інакше її називають також тракцією хребта) є протрузії та невеликі (до 6 мм) грижі міжхребцевих дисків; “розвантаження” міжхребцевих дисків і так званих фасеточних суглобів; ослаблення або ліквідація стиснення нервових утворень.

Як правильно розтягувати хребет?

Витягування хребта відбувається із застосуванням спеціального обладнання – масажера. На ньому встановлені ролики, які чинять тиск на зв’язки, м’язи. Вони по черзі згинаються, розтягуються, розгинаються. На ділянку, що масажується, впливає вібрація, викликаючи коливання за заданими траєкторіями.

Що не можна робити після витягування хребта?

Перебувати в корсеті необхідно протягом 1,5-2 годин після закінчення процедури. Вдома рекомендовано прийняти горизонтальне положення, менше сидіти, більше лежати або стояти. Підніматися або різко рухатися після тракції заборонено.