Коли найкраще відвідувати сауну: оптимальний час і переваги

Сауна – це одне з найпопулярніших місць для відпочинку та релаксації. Тепло, пара та аромати ефірних олій допомагають зняти втому, розслабитися та відновити сили. Однак, щоб отримати максимальну користь від відвідування сауни, важливо знати, коли саме її краще відвідувати.

Сауна особливо корисна після фізичного навантаження. Під час тренувань м’язи напружуються, а після цього відбувається їхнє розслаблення. Сауна допомагає прискорити цей процес, сприяючи зняттю м’язової втоми і поліпшенню відновлення організму.

Крім того, сауна допомагає підтримувати здоров’я шкіри. У парній відбувається інтенсивне потовиділення, що допомагає очистити шкіру від токсинів і шкідливих речовин. Шкіра стає більш пружною та еластичною. Відвідування сауни особливо корисно для людей з проблемною шкірою, оскільки пар допомагає поліпшити обмін речовин і усунути запальні процеси.

Коли користуватися сауною
СезонРекомендації
ЗимаСауна допоможе зігрітися після прогулянки на морозі.
ВеснаСауна може допомогти послабити втому після зими і підготувати організм до активного фізичного навантаження навесні.
ЛітоСауна допоможе розслабитися й освіжитися після спекотного дня на пляжі або на дачі.
ОсіньСауна може допомогти зміцнити імунну систему і запобігти простудним захворюванням у період зміни погоди.

Коли найкраще ходити в сауну?

Корисно проводити лазневі процедури з 8 до 11 години ранку, перед обідом або перед вечерею з 16 до 20 години. Після денного відвідування лазні добре відпочити лежачи, протягом 2-3 годин, можна і трошки поспати.

Коли краще ходити в сауну до чи після басейну?

Якщо ви спортивна людина, то для вас найоптимальнішим варіантом буде таке поєднання басейну та сауни: спочатку розігрійте м’язи в басейні, а потім, щоб їх розслабити й уникнути болісних відчуттів наступного дня, потрібно відвідати парну.

Чи потрібно ходити в душ перед сауною?

– Перед сауною необхідно прийняти душ, але обов’язково насухо обтертися рушником, і в жодному разі не мочіть голову, волосся має бути сухим, щоб уникнути перегріву голови. – У сауні (на відміну від лазні) не хлюпають воду на кам’янку, оскільки це може призвести до опіку перегрітою парою.