Коли настає період плодоношення у ефедри: основні чинники та умови

Ефедра – це рослина, яка належить до сімейства ефедрових. Вона відома своїми лікувальними властивостями та використанням у традиційній медицині протягом багатьох століть. Однак, щоб отримати максимальну користь від ефедри, необхідно знати, коли вона плодоносить.

Плодоношення ефедри залежить від багатьох чинників, включно з погодними умовами, кліматичними особливостями і типом ґрунту. Зазвичай плодоношення починається в середині літа і триває до кінця осені. У цей період на рослині з’являються плоди, які містять цінні компоненти, такі як ефедрин і псевдоефедрин.

Плоди ефедри мають безліч корисних властивостей, які можуть бути використані в медичних цілях. Вони мають протизапальні, сечогінні та протиастматичні властивості. Крім того, плоди ефедри можуть бути використані для приготування настоянок, відварів і трав’яних чаїв, які допоможуть зміцнити імунну систему і підвищити загальну життєву силу.

Коли плодоносить ефедра
НазваПлодоношення
Ефедра звичайнаСерпень – вересень
Ефедра вулгарисСерпень – вересень
Ефедра протиастматичнаСерпень – вересень

Коли збирають Ефедру?

Цвіте ефедра в травні-червні місяці. Плоди – несправжня ягода, кулясті або довгасті, з м’ясистим жовтуватим або червоним покровом, що утворився зі зрощених м’ясистих приквітків, або сухий плід, оточений плівчастими приквітками. Насіння з ендоспермом. Плоди дозрівають у липні-серпні.

Що лікує трава ефедра?

У народній медицині траву ефедри застосовують для поліпшення роботи серцево-судинної системи, за малярії, як потогінний засіб. Відвар листя ефедри застосовують у разі корости, ревматизму, виразки шлунка, хвороб серця і легенів, гірської хвороби, застуди, головного болю. Зовнішньо, відвар застосовують у разі свербежу шкіри.

Як цвіте ефедра?

Цвіте в травні – червні. Рослина дводомна, має непоказні роздільностатеві квітки, зібрані в невеликі, майже сидячі колоски. Чоловічі колоски поодинокі або скручені, по 2-3 штуки, майже кулясті, 2-4-квіткові, завдовжки 4-5 мм. Вони складаються з тичинок, зрощених у колонку, що ледь виступає з лускоподібних приквітків.