Коли краще збирати горобину: визначення оптимального часу

Горобина – це одне з найпопулярніших декоративних дерев, яке відоме своїми яскравими червоними ягодами. Вона має прекрасний зовнішній вигляд і може бути використана в оформленні садів, парків і вулиць міст. Але коли ж найкраще зривати горобину?

Зрив горобини має відбуватися в певний час, щоб ягоди були стиглими і придатними для вживання. Оптимальний період для збору горобини припадає на кінець серпня і початок вересня. Коли ягоди горобини повністю дозрівають, вони стають яскраво-червоними і набувають солодкуватого смаку. Саме в цей період ягоди вважаються найкориснішими і можуть бути використані в кулінарії або для приготування настоянок і варення.

Збір горобини потрібно проводити акуратно, щоб не пошкодити гілки і не втратити ягоди. Для цього слід використовувати спеціальні садові інструменти, такі як садові ножиці або секатор. Ягоди зриваються разом із плодоніжкою і обережно складаються в контейнери або кошики. Після збору горобину рекомендується промити під проточною водою і осушити.

МісяцьОптимальний час зборуУмови для збору
СерпеньСередина – кінець місяцяЯгоди повинні бути повністю дозрілими і мати яскраво-червоний колір
ВересеньВесь місяцьЗбір можна здійснювати в будь-який час місяця, але переважно в першій половині
ЖовтеньПочаток – середина місяцяЯгоди мають бути повністю дозрілими, але ще не почали падати з куща

23 вересня було прийнято зривати ягоди горобини і китицями вішати під дах. До дня Петра і Павла дозріла горобина від осінніх заморозків ставала солодкою (вважали, що дерево відзначає свої іменини). “З Петрового дня літнього їж суницю, а з осіннього – горобину”, – говорили в народі.23 сент. 2020 г.

Коли дозрівають ягоди горобини?

Плоди – кулясті соковиті соковиті помаранчево-червоні яблучка (близько 1 см у поперечнику) з дрібним округлим по краю насінням. У Підмосков’ї плоди дозрівають наприкінці серпня – вересні і висять зрілими до зими.

Коли потрібно рвати горобину?

Ідеальний час для збору ягід червоної горобини для сушіння, заморожування і тривалого зберігання – початок осені, вересень, до перших заморозків. У цей час ягоди вже налилися, набрали потрібну вагу і форму. Сильних заморозків ще не було, а значить горобина ще не втратила свою звичну гірчинку.

Коли збирати горобину для настоянки?

Збирати їх краще після перших заморозків, коли вміст у плодах цукру максимальний, а глікозид сорбінової кислоти, що надає зайвої гіркоти напою, руйнується через мороз. Також важливо врахувати, що цукор потрібно додавати обов’язково, оскільки природна цукристість горобини не перевищує 9%.