Коли краще лягати спати: оптимальний час для відпочинку

Сон – важлива частина нашого життя. Він дає нам змогу відновити сили, відпочити та готуватися до нового дня. Однак, часто ми ставимо собі питання, коли саме потрібно лягати спати, щоб отримати максимальну користь від відпочинку і відчувати себе бадьорими та виспаними.

Дорослим людям рекомендується спати від 7 до 9 годин на добу. Звісно, кожній людині свій оптимальний режим сну, який залежить від її фізичної активності, індивідуальних особливостей організму та способу життя. Однак, лікарі радять дотримуватися певного режиму сну і лягати та прокидатися щодня в один і той самий час. Це допоможе налагодити внутрішній біологічний годинник організму та забезпечити правильне функціонування всіх систем.

Оптимальний час для сну – від 22:00 до 7:00. Саме в цей період спостерігається найбільш глибокий і повноцінний сон. Однак, кожна людина має свої особливості, і для когось більш підходящим може бути інший час. Головне, щоб у вас було достатньо часу на відпочинок, і ви прокидалися в гарному настрої та бадьорими силами для нових досягнень.

ВікКількість годин сну
Новонароджені14-17 годин
Немовлята12-15 годин
Діти до 3 років11-14 годин
Діти від 3 до 5 років10-13 годин
Діти від 6 до 13 років9-11 годин
Підлітки від 14 до 17 років8-10 годин
Дорослі від 18 до 64 років7-9 годин
Люди похилого віку 65+7-8 годин

Коли найкраще лягти спати?

Найкращий час для сну і відпочинку – з 21-00 до 00-00 . До опівночі 1 година сну зараховується за 2 години, що підтверджують навіть сучасні вчені. У цей час відпочиває нервова система людини. Збережена копія

Чому треба лягати спати до 22?

Білкова їжа через наявність великої кількості амінокислот виступає конкурентом триптофану, зменшуючи його вироблення. Для якісного вироблення природного мелатоніну рекомендується лягати спати не пізніше 22-ї години.

Який найкорисніший час для сну?

Як правило, це прояв якогось захворювання, наприклад, так буває в разі загальної слабкості під час ГРВІ чи грипу або в разі гіпотиреозу – зниження функції щитоподібної залози. Найкорисніший сон – з 22-ї до 6-ї години, оскільки на цей час припадає пік вироблення гормону епіфіза мелатоніну.