Коли краще їсти гарбуз: оптимальний час і користь для організму

Гарбуз – це один із найпопулярніших овочів, який можна знайти на прилавках магазинів цілий рік. Його яскравий колір і солодкуватий смак роблять його затребуваним у різних кулінарних рецептах. Однак, коли ж найкраще їсти гарбуз?

Осінь – найкращий час для насолоди гарбузом. Саме в цей період він досягає своєї найвищої зрілості та містить максимум поживних речовин. Водночас восени настає сезон застудних захворювань, і гарбуз стає справжнім порятунком для імунної системи.

Крім того, гарбуз ідеально вписується в осінні меню. Він може бути використаний у найрізноманітніших стравах – від супів і пюре до запіканок і пирогів. Багатий вміст вітамінів і мінералів робить його не тільки смачним, але й корисним продуктом харчування.

МісяцьНайкращий час
ВересеньНа початку місяця
ЖовтеньПісля перших заморозків
ЛистопадПеред святами
ГруденьНаприкінці місяця

Найкорисніша вона в сирому вигляді. Так зберігається максимальна кількість клітковини, яка знижує всмоктування цукру і стимулює роботу кишківника і підшлункової залози. У запеченого або вареного гарбуза вищий глікемічний індекс. Тому в такому вигляді краще вживати його в першій половині дня.

Коли їсти гарбуз вранці чи ввечері?

У гарбузі багато каротину, тому його рекомендують для профілактики порушення зору, цей овоч покращує роботу серця і нирок, додала лікарка. Гарбуз можна їсти в сирому або вареному вигляді бажано в першій половині дня.

Коли не можна їсти гарбуз?

Попри те, що в гарбузі багато користі, є стани організму, за яких він протипоказаний. Варто утриматися і не їсти гарбуз у разі загострень захворювань шлунково-кишкового тракту, наприклад, у разі гострого гастриту, коліту, виразкової хвороби, панкреатиту. Також при отруєннях.

Чи можна їсти на ніч гарбуз?

При включенні до вечірньої трапези гарбуз заспокійливо впливає на організм: він багатий речовинами, що сприяють зниженню тривожності та позбавленню від безсоння. М’якоть плода низькокалорійна (22 ккал на 100 г).