Коли кажуть “до біса”: причини та вплив на психологічний стан

Ви напевно чули фразу “до біса”. Вона популярна і широко використовується в розмовній мові. Але звідки вона взялася і чому вона така популярна? У цій статті ми розглянемо історію виникнення цієї фрази та основні ситуації, в яких її використовують.

Фраза “до біса” має кілька значень. По-перше, вона може означати повне відкидання, відмову від будь-чого чи будь-кого. Наприклад, якщо ви говорите “до біса роботу”, це означає, що ви відмовляєтеся від неї і не хочете мати з нею нічого спільного.

По-друге, фраза “до біса” може означати негативне ставлення або роздратування до будь-кого чи будь-чого. Наприклад, якщо ви говорите “до біса цю людину”, це означає, що ви висловлюєте своє негативне ставлення до неї і не хочете мати з нею справу.

ФразаПерекладЗначення
До бісаTo hellВираз незгоди або заперечення
До біса всеTo hell with everythingВираз відмови піклуватися або цікавитися чим-небудь
До біса всі справиTo hell with all the affairsВираз розчарування або втоми від усіх справ
До біса все і всяTo hell with everything and everyoneВираз заперечення або відмови мати справу з людьми та ситуаціями

Коли потрібно говорити до біса?

На що добувач зазвичай відповідав у такому ж дусі: “До біса!”. І обидва були впевнені, що злі духи, незримо присутні під час цього діалогу, вдоволяться і відстануть, не будуть плести підступів під час полювання. Ось таке побажання удачі у своєрідній формі.

Чому треба відповідати до біса?

Перо в мові мисливців означає “птах”, “пух” – звірі. Звідси, щоб не злякати удачу, мисливцям, які вирушали на полювання, бажали “ні пуху, ні пера”. У відповідь звучало – “до біса”.

Чому кажуть ні пуху ні пера, відповідають до біса?

Вираз виник у середовищі мисливців і ґрунтувався на забобонному уявленні про те, що при прямому побажанні (і пуху, і пера) результати полювання можна “наврочити”. Перо в мові мисливців означає “птах”, “пух” – звірі. У відповідь, щоб теж не “наврочити”, звучало тепер уже традиційне: “(Пішов) До біса!”.