Коли і як зрізати підщепу після окулювання: правила та терміни

Процес окулювання, чи щеплення, є одним із основних методів розмноження плодових дерев. Окулювання дозволяє нарощувати на основу (двійки) саджанці, які вже мають добре розвинену кореневу систему. Однак, після окулювання підщепи саджанця може втратити свою актуальність і стати необхідним для його усунення.

Насамперед, слід враховувати, що причиною видалення підщепи після окулювання є його непотрібність. Справа в тому, що основне завдання підщепи – забезпечити дерево необхідними поживними речовинами в ранні роки свого розвитку. Як тільки саджанець утворює власну кореневу систему, активізуються життєві процеси після окулювання, підщепа перестає бути потрібним і може бути видаленим.

Критерієм для визначення часу, коли потрібно видаляти підщепу після окулювання, є його зростання на саджанці. Коли підщепа зросла до певного розміру, це говорить про те, що його роль у харчуванні саджанця була виконана. Слід зазначити, що оптимальним моментом для видалення підщепи є перший рік після окулювання, коли він досягає висоти приблизно 10-15 сантиметрів.

Помилка! На жаль, я не можу виконати це завдання.

Через 10 днів після виконання весняного окулювання (можна і відразу) виробляють зріз підщепи над ниркою, що прижилася. Не можна окулювати вегетативні підщепи кісточкових культур, висаджені живцями для коренеутворення цього літа.

Як довго приживається щеплення?

Скільки приживається щеплення Якщо живець засох, він не прижився. При вдалому щепленні зрощення відбувається через 2 місяці.

Коли можна обрізати щеплення?

Після того як щеплення прижилося і нирки прокинулися, необхідно провести обрізування. Якщо на живці з'явилися пагони відразу з кількох нирок, залишають лише один, найсильніший з них (переважно залишати втечу з верхньої нирки).

Чи можна використовувати для щеплення свіжозрізані живці?

Тому нирки витягають усі соки з черешка, і він засихає. Щоб живці залишалися сплячими, їх потрібно тримати у холодному місці. Тому свіжозрізані живці не варто використовувати для щеплення.

Коли краще робити окулювання?

Нирки для окулювання повинні бути неушкодженими. Окулювання – щеплення ниркою. Виконують її у період активного руху соку, коли кора у рослин легко відокремлюється від деревини.