Коли і як правильно удобрювати квіти восени: корисні поради

Осінь – це прекрасний час для догляду за садом і квітами. У цю пору року рослини готуються до зимового періоду й активно набирають запаси поживних речовин. Правильне удобрення восени допоможе квітам вижити взимку і дасть їм сили для активного росту навесні.

Основним моментом при удобренні квітів восени є вибір правильного добрива. Важливо вибрати добриво, яке містить не тільки основні макроелементи (азот, фосфор, калій), а й мікроелементи, необхідні для здорового росту рослин. Також варто звернути увагу на стан ґрунту і потреби кожного конкретного виду квітів.

Деяким квітам восени потрібне особливо щедре добриво, щоб вони могли зберегти свою красу і здоров’я до весни. До таких рослин належать, наприклад, троянди і півонії. Для них найкраще підійде добриво, що містить велику кількість фосфору і калію, оскільки вони допомагають рослинам зміцнити коріння і поліпшити імунітет.

Коли удобрювати квіти восени
КвітиОптимальний період удобрення
ТрояндиЖовтень – листопад
ЛіліїВересень – листопад
ХризантемиВересень – жовтень
АйстриВересень – жовтень

Осіннє підживлення проводиться з середини вересня до середини жовтня. Але якщо час було згаяно, то можна удобрювати сад і в листопаді. Головне, щоб погода дозволяла – земля не має бути промерзлою.26 сент. 2023 г.

Чи потрібно удобрювати квіти восени?

У цей період рослини особливо потребують фосфорно-калійних добрив. Таке підживлення зміцнить кореневу систему багаторічників, дозволить накопичити необхідні для зимівлі речовини. Добрива вносять у першій декаді вересня. Сухі добрива розсипають по поверхні ґрунту, закладають граблями і рясно поливають водою.

Коли підгодовувати квіти восени?

Восени троянди можна підживлювати двічі: на початку вересня – позакореневе підживлення, наприкінці жовтня – початку листопада – кореневе.

Які добрива вносять восени під квіти?

Як джерело калію беруть такі добрива, як хлористий або сірчанокислий калій (також 30 г на кв. м.). Дуже непогано засвоюються елементи з монофосфату калію, розведеного водою з розрахунку 10 г/10 л води. Не зайвими будуть і добавки під зиму таких елементів, як залізо, магній, сірка, мідь, бор.