Коли і як обробляти крокви антисептиком: поради та рекомендації

Крокви – це невід’ємна частина каркаса даху, яка виконує не тільки структурну функцію, а й захищає будівлю від руйнування. Вони схильні до впливу зовнішніх чинників, таких як волога, пліснява і гниття, тому обробка крокв антисептиком є важливою процедурою для забезпечення їхньої довговічності та надійності.

Правильний вибір часу для обробки крокв антисептиком є ключовим моментом, який необхідно врахувати. Найкращий час для проведення цієї процедури – це до встановлення кроквяної системи на місце. У цьому разі ви зможете повністю покрити кожну крокву антисептиком і захистити їх від впливу вологи в майбутньому.

Однак, якщо крокви вже встановлені і закриті покрівельним матеріалом, але ви все ж хочете обробити їх антисептиком, то можна зробити це на пізніх стадіях будівництва. Важливо пам’ятати, що в цьому випадку ви зможете покрити тільки зовнішню поверхню крокв, але внутрішній бік, який знаходиться під покрівлею, залишиться незахищеним.

ПорядокКоли обробляти крокви антисептиком
1Перед монтажем крокв на дах
2Після обробки крокв відмітними ознаками гниття
3Під час підготовки крокв до фарбування або іншого оздоблення
4Періодично, залежно від вимог виробника антисептика
5Під час ремонту або заміни покрівлі
6За необхідності запобігти гниттю і підвищити термін служби крокв

Починайте обробку тільки після того, як деревина повністю висохла . Обробляйте крокви в теплу пору року – навесні, влітку або на початку осені. Не потрібно обробляти вологу або мерзлу деревину, адже волокна просто не зможуть увібрати антисептик. Під час обробки використовуйте окуляри, респіратор і рукавички.11 дек. 2019 г.

Коли обробляти дошки антисептиком?

Ґрунтовки-антисептики застосовують у попередній підготовці перед фінішним оздобленням. Вони виконують одразу кілька завдань: збільшують адгезію фарби, лаку або лазурі з основою і зменшують витрату матеріалу, вирівнюють поглинаючу здатність для якісного фінішного покриття і, головне, захищають від біопоразки.

Чи потрібно обробляти антисептиком кроквяну систему?

Засоби для обробки крокв і обрешітки Обов’язково потрібно придбати антисептичні склади . Їх використання допоможе захистити кроквяну систему від біологічних шкідників, комах і гниття. Запобігти загорянню і подальшому поширенню вогню, можна обробивши деревину крокв вогнезахисними засобами.

Яким антисептиком обробити крокви?

Для цього треба використовувати гарячу оліфу, або суміш гасу зі скипидаром у співвідношенні 1:3 .