Коли і в яких випадках необхідно ставити клізму дитині

Клізма – це одна з найпоширеніших процедур, що застосовуються для очищення кишечника. Вона призначається лікарем у випадках, коли необхідно швидко й ефективно позбавити дитину закрепів або інших проблем із травленням. Однак, перед тим як ухвалити рішення про те, чи ставити клізму своїй дитині, необхідно враховувати низку чинників.

По-перше, необхідно звернути увагу на вік дитини. Клізма може бути призначена дітям різного віку, однак, для кожної вікової групи існують свої особливості. Наприклад, у немовлят клізма може бути складнішою і вимагає особливої обережності. Лікар має врахувати вікові особливості дитини і рекомендувати найбільш підходящий метод і препарат для проведення процедури.

По-друге, ставити клізму дитині слід тільки за наявності певних показань. Клізма не є панацеєю і не слід використовувати її без необхідності. Показання для призначення клізми можуть бути різними, наприклад, закрепи, отруєння, майбутня операція та інші проблеми з травною системою. Тільки лікар може визначити, коли клізма необхідна і який метод її проведення буде найбезпечнішим і найефективнішим.

Вік дитиниПоказання для клізмиПротипоказання для клізми
З народження до 1 місяцяЗапори, кишкова непрохідністьГнійно-запальні захворювання кишечника
1-3 місяціЗапори, механічна непрохідність кишківникаГострі гнійно-запальні захворювання живота
3-6 місяцівЗакрепи, функціональні порушення кишечникаГострий апендицит, кишкова пухлина
6-12 місяцівЗакрепи, хронічний закреп, мегаколонГостра кишкова інфекція, перитоніт

У якому випадку робити клізму дитині?

Коли робити клізму дитині в разі закрепу?

Збережена копія

У якому випадку роблять клізму?