Коли і чому варто відкривати пальчики: корисні поради та рекомендації

Розвиток моторики рук у малюків – один із важливих етапів їхнього фізичного розвитку. Відкриття та закриття пальчиків – це навичка, яка розвивається у дітей від народження і відіграє важливу роль у їхньому повсякденному житті. Відкриваючи і закриваючи пальчики, дитина вчиться контролювати свої рухи і розвиває дрібну моторику рук.

Перші спроби відкрити пальчики у малюків зазвичай починаються у віці 3-4 місяців. Спочатку це відбувається випадково, коли дитина стискає і розтискає кулаки. Поступово, з розвитком моторики, вона починає усвідомлено відкривати та закривати пальчики, застосовуючи цю навичку в різних іграх і завданнях. Відкриття пальчиків є важливим етапом у формуванні графомоторних навичок, які знадобляться дитині в майбутньому для письма та інших видів діяльності.

Розвиток моторики рук у дитини можна сприяти за допомогою спеціальних ігор і вправ. Наприклад, можна запропонувати малюкові гру “Пальчики-ненажерки”, під час якої він має відкривати та закривати пальчики, щоб зловити предмети. Також можна використовувати різні іграшки, які вимагають відкриття і закриття пальчиків, наприклад, пазли або конструктори. Важливо пам’ятати, що кожна дитина розвивається індивідуально, тому не варто надто вимагати від неї одразу складних рухів. Головне – заохочувати і поступово розвивати її моторику рук, щоб вона могла успішно справлятися з повсякденними завданнями і досягати нових успіхів.

МісяцьТемператураВологістьПорада
Січень-10°C50%Носіть теплі рукавички
Лютий-5°C55%Зігрівайте руки в кишенях
Березень0°C60%Використовуйте легкі теплі рукавички
Квітень5°C65%Дбайте про свої руки
Травень10°C70%Носіть легкі рукавички
Червень15°C75%Руки можуть бути прохолодними
Липень20°C80%Рукавички не потрібні
Серпень25°C85%Руки не потіють
Вересень20°C80%Пальці можуть бути прохолодними
Жовтень15°C75%Носіть легкі рукавички
Листопад10°C70%Використовуйте рукавички за необхідності
Грудень5°C65%Дбайте про свої руки

7-8 тижнів Личко стає рельєфним: вимальовуються кінчик носа, ніздрі, рот. З’являється язик. Позначаються пальчики, стягнуті перетинками.

У якому віці знімати царапки?

Якщо занадто довго тримати ручки дитини у рукавицях, це неминуче спричинить відставання в розвитку, а потім згаяне доведеться надолужувати. Тому слідкуйте за малюком: якщо він уже перестав тягнути пальчики до обличчя, царапки треба зняти. Зазвичай це відбувається до кінця другого або третього тижня життя.

Коли можна відкривати ручки новонародженому?

Пізнаємо світ ручками

ХарактеристикаВік
Обертає кистю з іграшкою 7,5-8 місяців
Плескає в долоні9 місяців
Бере дрібний предмет двома пальцями (великим і бічною поверхнею вказівного)10 місяців
Бере дрібний предмет двома пальцями (кінчиками великого і вказівного)12 місяців

Коли можна знімати царапки Комаровський?

Час, коли час знімати царапки, можна визначити за поведінкою немовляти. Якщо воно проявляє інтерес до навколишнього світу, при цьому вже нормально координує свої рухи і не тягне пальчики з гострими нігтиками до обличчя, можна царапки знімати. Надалі їх можна знімати на день і надягати тільки під час сну. Збережена копія