Коли дозріває шипшина: терміни збору плодів

Шипшина – це чагарник, що належить до сімейства рожевих. Вона відома своїми красивими квітами й ароматними плодами, які мають безліч корисних властивостей. Однак, щоб насолодитися смаком і користю шипшини, необхідно знати, коли саме дозрівають її плоди.

Дозрівання плодів шипшини відбувається в різний час, залежно від сорту та кліматичних умов. У середньому, плоди починають дозрівати наприкінці серпня – на початку вересня і продовжують дозрівати протягом двох-трьох тижнів. У цей час ягоди набувають яскраво-червоного або помаранчевого кольору і стають м’якими на дотик.

Дозрівання шипшини можна визначити за її зовнішнім виглядом. Зрілі плоди мають яскраве забарвлення і не містять зелених плям. Вони також мають характерний аромат, який стає більш насиченим з кожним днем. Щоб зібрати плоди шипшини вчасно, слід спостерігати за кущем і збирати плоди, коли вони повністю дозріють.

Коли дозріває шипшина
МісяцьДозрівання шипшини
ЛипеньПочаток дозрівання плодів
СерпеньАктивне дозрівання плодів
ВересеньЗавершення дозрівання плодів

Дозріває з кінця літа і до середини осені. Зібрати плоди потрібно до настання холодів, до осипання ягід.

Як зрозуміти що шипшина дозріла?

Плоди шипшини розвиваються з літа до початку осені, зазвичай дозріваючи восени до приходу зими. Під час дозрівання плоди темніють, змінюючи колір зі світло-помаранчевого або рожевого на більш глибокий червоний або червоно-помаранчевий. Деякі різновиди можуть навіть стати фіолетовими.

Коли збирати шипшину в Україні?

У південних і центральних областях України шипшину збирають приблизно в середині вересня, а в північних областях – наприкінці вересня або на початку жовтня. Розпізнати стиглу шипшину можна за широко розкритими чашолистками на кінці ягід. Ягоди можна зірвати і пізніше. Тоді в них буде більше цукру, але менше вітаміну C. Збережена копія

У якому місяці краще збирати шипшину?

Закінчити збір шипшини слід у жовтні або в листопаді, залежно від регіону вирощування і погодних умов. Але найбільшу користь мають плоди, зібрані з 1 жовтня – дня Арини Шипшини – і до заморозків. “Прихоплені” холодами ягоди менш корисні, гірше зберігаються.