Коли було відкрито ртуть: історія та значення

Ртуть – один із найвідоміших і найбільш широко використовуваних хімічних елементів. Її символ у періодичній системі – Hg, від латинської назви “hydrargyrum”, що означає “жива срібна вода”. Ртуть – це важкий, сріблястий метал, який історично мав велике значення в різних сферах життя людини.

Історія створення ртуті починається задовго до появи сучасної науки і технологій. Уже в стародавніх цивілізаціях, таких як Єгипет і Месопотамія, використовували сплави ртуті для виготовлення дзеркал і ювелірних виробів. Це давало змогу древнім майстрам створювати унікальні та прекрасні предмети мистецтва.

Однак, справжнє відкриття ртуті відбулося лише в 16 столітті. У 1603 році італійський фізик і астроном Габріеле Фаллопіо описав властивості ртуті та запропонував назву для цього елемента. У результаті багаторічних досліджень і експериментів, ртуть було визнано одним із найцікавіших і унікальних елементів у періодичній системі.

Коли створили ртуть
ПеріодВченіРік
Стародавній світНевідомоНевідомо
Середні вікиНевідомоНевідомо
17 століттяІсаак Ньютон1669
18 століттяДаніель Габріель Фарбер1733
19 століттяЙоганн Готліб Ган1803
20 століттяОтто Хан1917
21 століттяНевідомоНевідомо

Винахідником першого працюючого ртутного термометра став голландський учений Даніель Фаренгейт. У 1714 році він зібрав перший прилад на основі ртуті, який мав високу точність вимірювань, а в 1724 році створив свою шкалу температур, яка досі використовується в США.

У якому році з’явилася ртуть?

1735 Виділення ртуті в чистому вигляді було описано шведським хіміком Георгом Брандтом у 1735 році.

Звідки взялася ртуть?

Ртуть – один із семи металів, відомих з найдавніших часів в Індії, Китаї, Єгипті (за 2000 років до н. е.). Нерідко її знаходили в самородному вигляді, частіше отримували випалюванням природної кіноварі. Ртуть та її сполуки використовували в медицині, з кіноварі робили червоні фарби (вермільйон).

Як раніше називалася ртуть?

Ртуть вважали основою металів, близькою до золота, і тому називали меркурієм (Mercurius), за ім’ям найближчої до сонця (золота) планети Меркурій. З іншого боку, вважаючи, що ртуть являє собою певний стан срібла, стародавні люди іменували її рідким сріблом (звідки походить лат. Hydrargirum).