Картопля, що проросла: що робити і як використовувати

Картопля, що проросла, – це не рідкісне явище, з яким стикаються багато господинь. Коли в пакеті з картоплею з’являються зелені проростки, виникає питання, чи можна продовжувати використовувати такі бульби в їжу. Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно зрозуміти, які речовини з’являються в пророслій картоплі і як вони можуть вплинути на організм людини.

Зелені проростки на картоплі – це результат накопичення соланіну, отруйної речовини, яка утворюється під впливом світла. Що більше світла потрапляє на бульбу, то більше соланіну вона містить. Тому, якщо ви знайшли зелені проростки на картоплі, краще відмовитися від її використання в їжу. Соланін може спричинити отруєння, що проявляється у вигляді шлунково-кишкових розладів, нудоти, блювоти та головного болю.

Однак, пророслу картоплю можна використовувати в інших цілях. Наприклад, її можна використовувати для посадки. Проросла картопля є чудовим матеріалом для вирощування нових рослин. Для цього потрібно відрізати проростки від бульб, залишити їх висохнути і посадити в ґрунт. Таким чином, проросла картопля може стати джерелом нових врожаїв.

ПроблемаРішення
Проросла картопляМожна використовувати в їжу, але краще видалити проросли
Пророслі картоплиниМожна висаджувати в землю і вирощувати нові картоплини
Проросла картопля в супіНе рекомендується вживати, краще викинути
Як запобігти проростанню картопліЗберігати картоплю в прохолодному і темному місці, регулярно перевіряти на проростання і видалити проросли

Що можна зробити з пророслою картоплею?

М’яку, зморщену картоплю вживати в їжу не слід. Якщо ж на бульбі виявлено всього кілька невеликих паростків, а сама бульба виглядає свіжою і не зів’ялою, то всередині вона не отруйна і її спокійно можна використовувати для їжі після термічної обробки.

Чи можна готувати з пророслої картоплі?

Зелену пророслу картоплю в їжу використовувати теж не можна. Вони особливо небезпечні для здоров’я і можуть спровокувати важке отруєння.

Що робити якщо насіннєва картопля сильно проросла?

Якщо бульб, що проросли товстими міцними паростками, залишиться небагато, то паростки в них можна обрізати ножем, секатором, ножицями, залишивши пеньочки по 0,5 – 1 см. Виривати паростки небажано, тому що в картоплі в вічках формується по три бруньки.