Історія винаходу польоту: коли і хто першим придумав політ

Польоти людини в повітрі стали можливими завдяки багаторічним зусиллям і винаходам у галузі авіації. Історія розвитку авіації налічує кілька століть, починаючи з перших спроб польотів на аеростатах і закінчуючи створенням сучасних літаків і ракет. Однак, коли саме придумали політ і хто був першою людиною, яка піднялася в повітря, залишається предметом суперечок і дебатів.

Перші спроби польотів були зроблені ще в стародавні часи. Легендарними стали історії про Ікара, який змайстрував крила і спробував злетіти, але загинув через надто велику висоту, і про Леонардо да Вінчі, який створив безліч креслень і проєктів літальних апаратів, але так і не зміг здійснити політ у житті.

Справжнім проривом в авіації став винахід повітряної кулі. Першою людиною, яка піднялася в повітря на аеростаті, вважаються брати Монгольф’є – Жозеф і Жак-Етьєн. Їхні дослідження і досліди привели до створення першої керованої повітряної кулі, яка піднялася в повітря 4 червня 1783 року. Відтоді польоти на повітряних кулях стали популярною і привабливою розвагою.

Коли придумали політ
ВинахідникРік
ІкарСтародавня Греція
Леонардо да Вінчі1472
Михайло Ломоносов1754
Орвілл і Вілбур Райт1903
Юрій Гагарін1961
Ніл Армстронг1969

Хто здійснив перший політ?

Перший політ здійснив Орвілл Райт, подолавши 37 м за 12 секунд, що було зареєстровано на відомій фотографії. У четвертому польоті того самого дня Вілбер Райт пролетів 260 м за 59 секунд.

Коли вперше людина полетіла в космос?

Літаки

Дата першого польотуЛітакКраїна, пілот
17 грудня 1903 року Wright FlyerСША, Брати Райт
7 вересня 1905 року Santos-Dumont 14-bisФранція, Альберто Сантос-Дюмон
12 листопада 1906 рокуБлеріо IIIФранція
8 червня 1908 рокуAvro Roe I BiplaneВеликобританія

Хто придумав Стратостат?

Огюст Піккар, Огюст Пікар (Auguste Antoine Piccard, 28 січня 1884 – 24 березня 1962) – швейцарський дослідник, фізик, винахідник стратостата і батискафа, конструктор батискафа “Трієст”, який здійснив рекордне занурення в Маріанську западину.