Історія появи словника синонімів

Словник синонімів – це особливий лексикографічний ресурс, який допомагає урізноманітнити наше мовлення, використовувати більш точні та барвисті вирази, а також уникати повторень. Він являє собою збірку слів і словосполучень, що мають близьке або подібне значення. Але коли і як з’явився цей корисний інструмент?

Появу словника синонімів можна віднести до XVIII століття. У цей час багато мовознавців, філологів і письменників задумалися про необхідність створення такого лексикографічного ресурсу. Одним із перших спробував створити словник синонімів німецький письменник і лінгвіст Крістіан Фюрстенманн. Однак, його робота так і залишилася незавершеною і не була опублікована.

Остаточна поява словника синонімів відбулася в XIX столітті. Саме в цей час російська мова почала активно розвиватися, з’являлися нові лексичні одиниці, і потреба в урізноманітненні виразів стала особливо гостро відчуватися. Один із перших російських словників синонімів був створений Іваном Івановичем Дальєм, відомим російським лексикографом і письменником. Його праці з синоніміки стали справжньою знахідкою для всіх, хто хотів збагатити своє мовлення і висловити свої думки більш точно і емоційно.

Словник синонімів коли з’явився
СловоСинонімРік появи
АвтомобільМашина1886
Комп’ютерЕОМ1946
ТелефонАпарат1876
ЛітакАероплан1903
ТелевізорВідеоапарат1927

У якому році було створено словник?

Першим власне тлумачним словником з’явився виданий у 1789-1794 рр. шеститомний " Словник Академії Російської ", що містив 43257 слів, узятих укладачами із сучасних їм світських і духовних книг, а також із пам’яток давньоруської писемності.

Коли з’явилися перші словники на Русі?

Перший друкований словник , з’явився 1596 року як додаток до граматики відомого філолога того часу священика Лаврентія Зизанія. У ньому міститься 1061 слово, розташоване за алфавітом.

Як називалися перші словники?

Перші подоби словників з’явилися у XXV столітті до н. е. у шумерів. Це були так звані глоси: на полях рукописів виписувалися значення незнайомих слів.