Історія появи розтягая: коли і ким був придуманий цей смачний пиріг

Розтягай – це традиційна російська страва, що складається з листкового тіста з начинкою. Вона має форму півмісяця або квадрата і часто прикрашається символами, що відображають національну культуру. Але коли і як з’явився цей смачний і популярний рецепт?

Історія розстегая сягає корінням у далеке минуле. Про нього згадуються вже в документах XVIII століття. Однак, сама страва прийшла до нас набагато раніше. Її придумали наші пращури довгі століття тому і вона стала незамінною частиною російської кухні.

Розтягай має багато різновидів начинок: з маком, яблуками, сиром, капустою, м’ясом і навіть рибою. Він може бути солодким або солоним, ідеально пасувати для сніданку, обіду чи вечері. Незалежно від виду начинки, розтягай завжди радує своїм ніжним, хрустким тістом і соковитою начинкою.

Коли придумали розтягай
РікПодія
1778Перша згадка про розтягай у російській літературі у творі О. Н. Радищева “Путешествие”. М. Радищева “Подорож із Петербурга до Москви”
19 століттяРозтягай стає популярною стравою в Росії, особливо під час масляної
1944Розтягай стає однією з основних страв на столі під час святкування Дня Перемоги
СучасністьРозтягай залишається популярною і традиційною російською стравою

У чому відмінність розтягаїв від пиріжків?

Розтягаї печуть із дріжджового тіста на опарі та більш густої консистенції, ніж для печених пиріжків. Розтягаї частіше мають витягнуту форму – “туфелькою” або “човником”, але також бувають круглими, як ватрушки, з товстими загнутими краями.

Які бувають види пирогів?

Пироги бувають закритими (кулеб’яка, курник), відкритими (ватрушка, шарлотка), напіввідкритими (розстібай, ечпочмак), у вигляді рулету (штрудель). Рецепт пирога є практично в кожній національній кухні.

Звідки з’явився розтягай?

Форма випічки сильно залежала від району, з якого виходили кулінари. Наприклад, московські пироги вирізнялися великими розмірами і круглою формою, тоді як традиційно були витягнутими і нагадували човник. Середина пирога була прочинена, наче розстебнута – саме тому вироби й отримали назву “розстібаї”.