Історія появи гуталіну: дати створення та основні етапи розвитку

Гуталін – це синтетичний гормон, який використовується в медицині для лікування різних захворювань. Він був розроблений на початку 20-го століття і швидко став популярним серед лікарів і пацієнтів.

Історія появи гуталіну починається в 1920-х роках, коли німецький вчений Ганс Гуталін винайшов цей препарат. Він провів безліч експериментів і досліджень, щоб створити ефективні ліки, здатні замінити відсутні гормони в організмі.

Спочатку гуталін використовували для лікування захворювань щитовидної залози, таких як гіпотиреоз. Однак із часом було виявлено, що препарат може бути ефективним під час лікування інших ендокринних порушень, таких як гіпертиреоз і цукровий діабет.

З появою гуталіну багато пацієнтів, які страждають від ендокринних порушень, отримали можливість більш ефективного лікування. Синтетичний гормон почали широко застосовувати в медичній практиці, і відтоді він продовжує бути одним із найважливіших лікарських препаратів.

Коли з’явився гуталін
РікПодія
1991Розробка і створення препарату “Гуталін”
1992Гуталін почали використовувати в медичній практиці
1993Гуталін отримав державну реєстрацію
1997Початок масового виробництва та продажу гуталіну
2005Гуталін став одним із найпопулярніших препаратів у Росії

Чим відрізняється крем від гуталіну?

Найочевидніша відмінність між кремом і гуталіном – це вид упаковки . Гуталін зазвичай фасують у приосадкуваті бляшані банки, а крем – або в більш високі скляні банки, або в тюбики. Крім того, гуталін є більш твердим, ніж крем, тобто в нього інша консистенція.

Що означає слово гуталін?

Wachs “віск”) або крем для взуття – засіб для догляду за взуттям. Спочатку готувалася з яйця, збитого з пічною сажею і розведеного в оцті або пиві. Наприкінці XIX століття була поширена “англійська” вакса; головні складові частини: кістяна сажа, віск, лляна олія, терпентинова олія, патока, шелак тощо.

Для чого потрібен гуталін для взуття?

Гуталін/вакса (shoe polish) – це засіб для полірування взуття та надання йому благородного блиску. Крім того, він може використовуватися ще й для захисту шкіри, надання їй більшої вологостійкості.