Історія появи газонокосарок: з чого почалося і коли це сталося

Газонокосарки – це незамінний засіб для догляду за газонами і садовими ділянками. Вони дають змогу швидко й ефективно скоротити висоту трави, роблячи ділянку акуратнішою і доглянутішою. Але коли з’явилися ці зручні прилади?

Історія газонокосарок починається в XIX столітті, коли садівники і садівничі асоціації почали замислюватися про те, як полегшити процес косіння газонів. Раніше цю роботу виконували вручну, за допомогою коси, що вимагало великої кількості часу і зусиль. Перші спроби створити механічний пристрій для косіння газонів були зроблені в Англії та США наприкінці XIX століття.

Однак, перші газонокосарки були досить громіздкими і неефективними. Вони використовували парову або бензинову силу, що робило їх дуже гучними та важкими. Крім того, такі газонокосарки вимагали постійного регулювання та обслуговування.

Назва газонокосаркиДата появи
“Автоматична газонокосарка”1830-ті роки
“Бензинова газонокосарка”1890-ті роки
“Електрична газонокосарка”1920-ті роки
“Роторна газонокосарка”1950-ті роки
“Робот-газонокосарка”1990-ті роки

1830 року, на зміну архаїчним садовим інструментам, що не змінювалися століттями, прийшла перша газонокосарка. Винайшов її Едвін Баддінг. Він переробив машину, яка підрівнювала краї рулонів із тканиною на текстильній фабриці. А промисловий випуск газонокосарок було розпочато в 1832 р.

У якому році придумали газонокосарку?

1830 року англієць Едвін Беар Баддінг отримав патент на першу механічну газонокосарку, яку було створено на базі інструменту, який використовували для рівномірного нарізання килимів і який складався із серії ножів навколо циліндра.

Як стригли газони у 18 столітті?

Особливої популярності газони почали набувати у 18 столітті з приходом ідей романтизму, пов’язаних зі скотарством та ідилічними італійськими пейзажами. До винаходу косарок у багатих маєтках і садибах найняті працівники за допомогою кіс косили траву і стригли її вручну спеціальними ножицями.

Які є види газонокосарок?

На вибір є: бензинові, акумуляторні, електричні та ручні апарати .