Історія походження шоколаду: коли з’явився улюблений десерт

Шоколад – це одні з найпопулярніших ласощів у світі, насолоду якими знає кожен. Але коли і як з’явився цей солодкий продукт?

Історія шоколаду налічує кілька тисячоліть. Його витоки сягають стародавньої Месопотамії, де шоколад спочатку використовували як напій. Стародавні майя і ацтеки також надавали великого значення шоколаду і використовували його в ритуальних церемоніях. Шоколад був також відомий у Європі завдяки іспанським конкістадорам, які привезли його з Америки в XVI столітті.

Однак, до того як шоколад став доступним для всіх, його виробництво і споживання були привілеєм тільки вищого класу суспільства. Лише в XIX столітті шоколад став доступним для широких мас завдяки механізації виробництва і зниженню його вартості.

РікПодія
1900 г.Було створено молочний шоколад
1875 г.Було винайдено молочний шоколад
1828 г.Конрад фон Гоутен винайшов процес стиснення шоколаду
1500 р. до н.е.Майя використовували какао для приготування напою

Приблизно 1500 року іспанські конкістадори під керівництвом Ернана Кортеса завоювали ацтеків і відкрили для себе какао. Вони привезли какао-боби в Європу, де було винайдено багато нових способів їх використання, і так почалася історія шоколаду, як ми його знаємо сьогодні.

Коли з’явився перший шоколад?

1000 р. до н.е. Історія походження шоколаду бере свій початок у 1000 р. до н.е. . Плем’я ольмеків, що проживало на території Латинської Америки, відкрило для себе шоколадне дерево, із зерен якого готували особливий напій.

Коли і де з’явився шоколад?

Батьківщиною шоколаду, як і дерева какао, є Центральна та Південна Америка. Індіанці майя, а потім і ацтеки впродовж багатьох століть змішували мелені та обсмажені какао-боби з водою, а потім у цю суміш додавали гіркий перець.

Який вигляд мав перший шоколад?

Перший шоколад мав вигляд рідини коричневого кольору з піною на поверхні і був дуже густим і гірким. Він готувався із суміші какао-бобів, води, перцю, ванілі та інших спецій. Подавався в глиняних або дерев’яних посудинах.